Ana Sayfa Güncel 150 Bin Dolarlık Porsche, neden Türkiye’de 600 Bin Dolar?

150 Bin Dolarlık Porsche, neden Türkiye’de 600 Bin Dolar?

0
150 Bin Dolarlık Porsche, neden Türkiye’de 600 Bin Dolar?
150 Bin Dolarlık Porsche, neden Türkiye'de 600 Bin Dolar?

150 bin dolara satılan Porsche marka Cayenne Coupe aracın Türkiye’de neden 600 bin dolara satıldığı dünya basınında tartışılıyor.

Otomotiv endüstrisi üzerine yayınlama yapan bir kuruluş olan Jalopnik’te David Tracy imzasıyla yayımlanan haberde Porsche Cayenne Coupe aracının Türkiye’deki fiyatı üzerinden Türkiye’deki vasıta pahalılığının nedenine değinildi.

David Trazy, ana fiyatı 150 bin dolar olan otomobil fiyatının fiyatı yüksek oluşunun nedeninin ise Özel Tüketim Vergisi ( ÖTV) olduğunu belirtti.

Laf konusu lüks aracın yanı sıra tüm öteki otomobillerin Türkiye’de katbekat fiyatı yüksek olmasına niçin olan ÖTV’yi arama motorlarında arattığında bu verginin insanlarda hiç tepki uyandırmadığını gördüğünü bildiren Tracy, vasıta pahalılığını vergiler ve devlete ait düzenlemeler kadar etkileyen bir başka faktör olmadığını belirtti.

Tracy, dünyada otomobile uygulanan vergiler konusunda zirvede olması muhtemel olan Türkiye’nin kendisini “büyülediğini” kaydetti.

Türkiye’yi ziyaret ederek İstanbul’da bazı araçların fiyatlarını, araçlara uygulanan vergilerin oranlarını inceleyen Tracy’nin yayımladığı videoda uygulanan vergiler aleyhinde şaşkınlığını saklayamadı.

Kaynak: www.patronlardunyasi.com
URL: https://www.patronlardunyasi.com/haber/150-Bin-Dolarlik-Porsche-neden-Turkiye-de-600-Bin-Dolar/254482

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here