Ana Sayfa Güncel Açıklamaları tepki çeken THK kayyımı Aşçı’dan yeni açıklama: Eğlenmedik, halay çekmedik

Açıklamaları tepki çeken THK kayyımı Aşçı’dan yeni açıklama: Eğlenmedik, halay çekmedik

0
Açıklamaları tepki çeken THK kayyımı Aşçı’dan yeni açıklama: Eğlenmedik, halay çekmedik
Açıklamaları tepki çeken THK kayyımı Aşçı'dan yeni açıklama: Eğlenmedik, halay çekmedik

Türkiye’nin ciğerleri yanarken düğüne gittiğini ifade eden Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı, eleştiriler üzerine, “Ben düğün değil bir nikaha katıldım. Biz düğünde eğlenmedik, halay çekmedik, göbek atmadık” dedi.

Türkiye genelinde 20 orman yangınının devam ettiği günün akşamında bir televizyon programına bağlanan Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı, “Bu akşam bir özel durumum vardı. Çocukluğundan beri büyüttüğümüz bir kızımızın düğünü vardı. Oraya gitmek durumunda kaldım” sözleriyle tepki çekmişti. THK’nın kayyımı ormanlar yanarken nikaha gitmiş

“NIKAH DEĞİL NİKAHA KATILDIM”

Cenap Aşçı, eleştirilerin sorulması üstüne, “Bir linç kampanyası başlamış görünüyor. Ben düğün değil bir nikaha katıldım. Dün akşam itibarıyla çocukluğuna tanık olduğumuz, elimizde çoğalan bir bayan kızımızın nikahı vardı. Gittik. Nikah bitiminde ayrıldık. Şehitlerimizin ve orman yangınlarımızın olduğu gün hassasiyetimiz bizde daima vardır, eğlenmemiz muhtemel değil. Sadece gittik, tebriklerimizi ilettik, mutluluklar diledik, hemencecik ayrıldık geldik, işimizin başındaydık” yanıtını verdi.

“EĞLENMEDİK, HALAY ÇEKMEDİK, GÖBEK ATMADIK”

Aşçı, bu konudaki eleştirilere verdiği yanıtını şöyle sürdürdü:

* Türk Hava Kurumu başkanı dair herkes yangına koşturacak’ diye bir beklenti var. Bu işin ana vazifesi olan yer Orman Genel Müdürlüğü. Orman Genel Müdürlüğü bize demediği sürece bizim kontak açma şansımız yok. Tüm yükümlülük Orman Genel Müdürlüğü’nde.

* Çok sevdiği bir kızın nikahına gitmemi eleştiriyorlarsa saygım vardır. Biz düğünde eğlenmedik, halay çekmedik, göbek atmadık. Ben uçak, helikopter başında değildim. Türk Hava Kurumu’ndaki genel başkanlık makamında olmam ile o nikahta bulunmam arasında bir ayrım yok. Abartıldığını düşünüyorum. Ben 32 yıldır devlet memuruyum.

KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞMESİNİ ANLATTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile uçak kiralanması konusunda mülâkat yaptığını da gösteren Aşçı, “Sayın Genel Başkan ile telefon ile yüz yüze görüştüm. Kendisi belediyeler aracılığıyla bu uçakları kiralama arzusunun olduğunu, benim açıklamlarımı duyduğunda bunun mümkün olmadığını anladığını ifade etti. bazı konularda kendisiyle görünüm alışverişinde bulunduk. Önerileri oldu. Bu anlamda önerilerini hayata geçirme şansının hemen olmadığını kendisine açıklama etti” dedi.

THK’YA SİTEM EDEN BAŞKAN İLE DE GÖRÜŞTÜ

Dün akşam THK’yı uçak kiralama konusunda bilgi elde etmek için aradığını ama 15.30’dan sonradan mesainin bitmesi nedeniyle kimseyle görüşemediğini gösteren Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü da aradığını gösteren Aşçı, “Onunla da terbiye doymuş bir mülâkat yaptık. İşin niye öyle olduğunu anlattık” açıklaması yaptı.

Kaynak: www.patronlardunyasi.com
URL: https://www.patronlardunyasi.com/haber/Aciklamalari-tepki-ceken-THK-kayyimi-Asci-dan-yeni-aciklama-Eglenmedik-halay-cekmedik/253490

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here