Ana Sayfa Güncel Ali Sabancı’nın oğlu Emrecan’a şok! 6 polis şikayetçi oldu, yargılanacak

Ali Sabancı’nın oğlu Emrecan’a şok! 6 polis şikayetçi oldu, yargılanacak

0
Ali Sabancı’nın oğlu Emrecan’a şok! 6 polis şikayetçi oldu, yargılanacak
Ali Sabancı'nın oğlu Emrecan'a şok! 6 polis şikayetçi oldu, yargılanacak

Sabancı veliahtının 5 yıla kadar hapsi isteniyor.

Lüks bir davet mekanında koruma görevlisiyle ağız dalaşı yaşayan Ali Sabancı’nın oğlu Emrecan Sabancı’nın, kendisini karakola götürmek isteyen polislere direnerek hakaretler savurduğu iddiasıyla ilgili savcılık tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcılık, 6 polis memurunun müşteki olarak yer aldığı bir iddianame düzenledi. Sabancı veliahtının 5 yıla dek hapsi isteniyor. Ali Sabancı’nın oğlu Emrecan Sabancı karakolluk oldu!

Sabah’tan Istek Yaman Demir’in haberine tarafından lüks bir ziyafet mekanında koruma görevlisiyle ağız dalaşı yaşamış Ali Sabancı’nın oğlu Emrecan Sabancı’nın, kendisini karakola götürmek isteyen polislere direnerek hakaretler savurduğu iddiasıyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı göre tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı.

Sabancı ailesinin veliahtı, Ali Sabancı’nın oğlu Emrecan Sabancı, geçtiğimiz günlerde Kuruçeşme’de bir mekana gitti. İddiaya tarafından mekanda tuvalet sırası bekleyen Sabancı, bir VIP odaya girdi.

VIP’de eğlenen kimliği süresiz şahsın koruması olan polis memuru, genç adamı odadan çıkması için uyardığında ise taraflar aralarında tartışma çıktı. Durum bir süre sonradan arbedeye dönüştü.

KARAKOLDA İFADE VERDİ

Koruma görevlisi, polisi arayarak destek istedi. Durum yerine gelen polis ekipleri duruma müdahale etmek isterken, Sabancı kendisini ihbar eden polis memuruna mukavemet gösterdi. Bu sırada Sabancı, polisler kadar etkisiz hale getirildi. Tehditlerine aralıksız Sabancı karakola götürüldü. İfadesine başvurulan genç adam, polislerin kendisine müdahale ettiği sırada dirseğiyle boynuna bastırdıklarını, nefessiz kaldığını ileri sürdü. Polis memurları ise sinirli ve alkollü olduğunu bahis ettikleri Sabancı’nın tehdit ve hakaret ederek kendilerine maddesel müdahale etmeye çalıştığını ileri sürdü.

DAVA AÇILDI

Olayla ilgili başlatılan soruşturma tamamlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Emrecan Sabancı’nın güvenilmez olduğu bir iddianame düzenlendi.

İddianamede, Sabancı’nın mekanda görevini yapan koruma polisi ile tartıştığı, ardından kendisini karakola götürmek üzere harekete geçen 6 polis memuruna direndiği, bir polis memurunun direnme esnasında aldığı darbeyle var olan eski yarasının açıldığı ve Sabancı’nın polislere hakaretler savurduğu anlatıldı.

Sabancı hakkında ‘Görevi yaptırmamak için direnme ve hakaret’ suçlarından 4 yıla değin hapis cezası istendi. Dava, İstanbul Asliye Suç Oluşturan Mahkemesinde görülecek.

Kaynak: www.patronlardunyasi.com
URL: https://www.patronlardunyasi.com/haber/Ali-Sabanci-nin-oglu-Emrecan-a-sok-6-polis-sikayetci-oldu-yargilanacak/254470

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here