Ana Sayfa Magazin Ayşegül Çınar ve Furkan Çalıkoğlu’nun davası Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek

Ayşegül Çınar ve Furkan Çalıkoğlu’nun davası Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek

0
Ayşegül Çınar ve Furkan Çalıkoğlu’nun davası Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek
Ayşegül Çınar - Furkan Çalıkoğlu cephesinde sular ısındı!

Sabahleyin Gazetesi’nden Istek Yaman Demir’in haberine tarafından Ayşegül Çınar da polis memurlarına hakaret savurarak engel olmaya kalkmıştı. Uzun zaman gündemi meşgul eden durum sonucunda çıkarıldıkları İstanbul Sulh Cinayet Hakimliği’nce Çalıkoğlu cezaevine gönderilirken, oyuncu Çınar ise adli kontrol şartıyla özgür bırakılmıştı.

DAVA AÇILDI

Ayşegül Çınar ve sevgilisi Furkan Çalıkoğlu hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Tutsak Çalıkoğlu’nun restoranda bıçakla görevlilere yönelik tehditler savurduğu ve Çınar’ın polis memurlara karşısında ‘Sanatçıyım ben. Haritadan kendinize yer beğenin’ diyerek polislere yumruk atmaya çalıştığı ortaya çıktı. Çınar hakkında 8 yıldan 11 yıla, Çalıkoğlu hakkında ise 29 yıldan 7 yıla değin hapsi istemiyle dava açıldı.

Bugün İstanbul Asliye Cinayet Mahkemesi’nde dava görülmeye devam etti. Duruşmaya tarafların velileri katılım sağladı.

Tutsak sanık Furkan Çalıkoğlu SEGBİS ile bağlandı.

Müşteki sıfatında yer alan aşçı Nebi B., mahkeme huzurunda ifadesini verdi. İfadesinde, “Furkan Çalıkoğlu durum çıkardı. Kimlerle tartışma ettiğini bilmiyorum. Ben o sırada meze arabasını topluyordum. Bana birilerini sordu anlayamadığım için tokat attı. Sonra ben mutfaktan içeri girip kaçmaya başladım. Servis asansörüne bindim o da bindi. Bıçak çıkardı. Elinde iki bıçak vardı. Kolumdan bıçakladı. Ben de kendimi korumaya çalıştım. Bağırmaya başladım. Onun açık havada fiziki müdahale olmadı. Asansörün kapısı açık bir şekilde bulunuyordu. Elindekini bıçağı bana göstererek boğazımı keseceğini söyledi. O sırada diğer davalı Ayşegül Çınar geldi. Bizi görür görmez davalı Furkan’a müdahale etti. Müdahale etmeseydi. Boğazımı kesebilirdi. Ben de o hengameden faydalanarak ben de asansörden kaçtım. Başka bir yere saklandım. Sanık Ayşenur Çınar orada kaldı. Şikayetçiyim” dedi.

BERAATINI TALEP ETTİ

Furkan Çalıkoğlu’nun avukatı “Müvekkil mekanda Ayşegül Çınar ile otururken kafasında şapka olan maskeli bir kişi müvekkilin masasındaki şişeyi alarak kafasında parçalıyor. Bu olaydan önce mekanda arbede yaşanmamıştır. Apaçık önemli bir tahrik vardır. Çalıkoğlu’nun vücudunda darp izleri mevcuttur. Bu konu hakkında kabahat duyurusunda bulunduk. Beraatını talep ediyoruz” dedi. Mahkeme savcısı tutukluluk halinin devamını talep etti.

GÖREVSİZLİK VERİLDİ

Mahkeme, Furkan Çalıkoğlu’nun tutukluluk halinin devamına, görevsizlik kararı vererek davayı Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi.

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/aysegul-cinar-ve-furkan-calikoglunun-davasi-agir-ceza-mahkemesinde-gorulecek-haberi-538108

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here