12.9 C
İstanbul
Perşembe, Ekim 28, 2021

Barbaros Şansal’a hapis cezası!

Sabahleyin Gazetesi’nden Deniz Yusufoğlu’nun haberine göre daha öncede “Türk milletini ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni alenen aşağılama”, suçlarından yargılanarak tutuklanan modacı Barbaros Şansal Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik sosyal ağ üzerinden yaptığı paylaşımlarla hakaret edince davalık oldu.

Sosyal medyadaki paylaşımlarından dolayı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet edilen Barbaros Şansal hakkında soruşturma başlatıldı.

Yürütülen soruşturma dahilinde sosyal medya hesapları inceleme altına alınan modacının paylaşımlarında Türkiye Cumhuriyetini düşürücü ifadeler kullanıldığı saptandı.

DAVA AÇILDI

İddianamede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vekili kadar şikayet dilekçesi verildiği, güvenilmez Barboros Şansal’ın müvekkilinin karakter haklarına atak kastıyla itibar, asalet ve onuruna karşın hakaret, hamle ve iftira da bulunduğundan şikayet olması üzerine soruşturma başlatığıldığı belirtildi. Şüphelinin sosyal paylaşım sitesi üzerinden 1 Aralık 2017 tarihinde video paylaşarak hakaretlerde bulunduğu açıklama edildi. Şansal hakkında “Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini alenen aşağılama” suçundan 6 aydan 2 yıla değin hapis istemiyle dava açıldı.

CINAYET ALDI

İstanbul Asliye Cinayet Mahkemesi’nde görülen davada karar çıktı. Mahkeme, Şansal’a 3 ay 22 gün hapis cezası verdi. Daha önce benzer suçlardan cinayet aldığı için hükmün açıklanmasının geri bırakılması ve hükmün ertelenmesi maddeleri uygulanmadı.

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/barbaros-sansala-hapis-cezasi-haberi-538039

GÜNÜN TRENDLERİ
BÜGÜNÜN ÖNE ÇIKANLARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz