Ana Sayfa Moda ve Güzellik BASE beşinci kez kapılarını açıyor

BASE beşinci kez kapılarını açıyor

0
BASE beşinci kez kapılarını açıyor
BASE beşinci kez kapılarını açıyor

Bu yıl beşinci kez gerçekleştirilecek olan BASE’e, 29 Eylül-3 Ekim 2021 tarihleri arasında Tophane-i Amire ev sahipliği yapacak. Sergide 32 üniversiteden 100 yeni mezun sanatkâr adayının 114 eseri yer alacak.

BASE, Türkiye’deki üniversitelerin fotoğraf, heykel, resim, video, zorlama, grafik tasarım, sırça ve seramik, geleneksel Türk sanatları bölümlerinden yeni mezun ressam adaylarının eserlerini beşinci defa bir araya getirecek.

Bu yılın teması: Rezonans

Bu yılki teması “Rezonans” olarak belirlenen BASE’te, sanat kariyerinin başındaki artist adaylarıyla tanışabilmek ve onların ayrı disiplinlerde benzersiz yapıtlarını bir arada görebilmek muhtemel olacak.

29 Eylül’de başlayıp 3 Ekim’e kadar devam edecek BASE, Türkiye’nin 42 bambaşka şehrindeki 75 üniversiteden 1200’e yakın dilekçe aldı. 2021 edisyonunda, seçici kurulun değerlendirmesiyle 100 yeni mezun sanatçının eseri yer alacak.

Mezuniyetten profesyonel sanat hayatına geçişlerinde gençlere takviye olmayı, kariyerlerine bir ivme ve istikamet kazandırmayı amaçlayan; Türkiye’nin yeni ressam nesline ışık tutan BASE, bununla beraber galeri, koleksiyonerler, sanatseverler ve yaratıcı endüstrilerin de genç yetenekler keşfetmesine arabulucu olma misyonu taşıyor.

Her sene sanat dünyasından kıymetli isimlerin yer aldığı polifonik bir seçici kurula sahip olan BASE’in 2021 yılı başvurularını; Aslı Sümer, Burak Delier, Çağrı Saray, Defne Casaretto, Derya Yücel, Gülçin Aksoy, Memed Erdener, Melek Gençer, Necla Rüzgâr, Nermin Kura, Nilüfer Şaşmazer, Oğuz Erten, Orhan Cem Çetin, Sarp Evliyagil, Seçkin Pirim ve Serhat Kiraz değerlendirdi.

Kaynak: www.kadinvekadin.net
URL: https://www.kadinvekadin.net/base-besinci-kez-kapilarini-aciyor.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here