13.6 C
İstanbul
Perşembe, Ekim 28, 2021

Behzat Ç. ile Üç Kuruş arasında küçük ama önemli bir bağlantı var!

Behzat Ç. ile Üç Kuruş arasında küçük ama önemli bir bağlantı var!

TelevizyonGazetesi.com / Ayrıntı – Çukur dizisinin ardındaki, onunla benzer tadı taşıyacak Üç Kuruş dizisi koskocoman bir ilgiyle bekleniyor. Yine Ay Yapım tarafından çekilecek dizisinin, bir zamanların sıra dışı ve fenomen dizisi Behzat Ç. ile aralarında ufak fakat manâlı bir temas var. Bu bağlantı ne mi? Açıklayalım…

Şu esas kadar oyuncu kadrosunda Uraz Kaygılaroğlu, Aslı Malbora ve Aytaç Uşun’un isimlerinin kesinleştiği Üç Kuruş dizisi için hazırlıklar son hız devam ediyor. Dizinin, her ne kadar oyuncu kadrosunda büyük boşluklar olsa da 15 Eylül’de sete çıkacağı bahis ediliyor.

Dizinin senaryosu ise Türkiye’nin en kayda değer yazarlarından biri olan Murat Uyurkulak’ın imzasını taşıyor. Üç Kuruş’un hikayesini Damla Serim’le birlikte yazacak olan ve yeraltı edebiyatıınn en ünlü isimlerinden biri olarak bilinen Uyurkulak, aykırı romancılığıyla tanınıyor.

Behzat Ç. ile Üç Kuruş arasında küçük ama önemli bir bağlantı var! 1

Uyurkulak’ın ilk romanı Tol, 2002 yılında yayınlandığında büyük ses getirmişti. Mahir Günşiray’ın yönetmenliğinde tiyatroya uyarlanan roman Almanya, Fransa ve İtalya’da da yayınlanmıştı. 2016’da Babam ve Ailesi adlı dizinin program metni ekibinde yer aldı. Tol’u Har, Bazuka, Merhume ve Delibo peşine düşüp takip etti.

Murat Uyurkulak’ın Behzat Ç. ile ilgili bağlantısına gelince… Yazarın birincil çıkışını yaptığı roman Tol, Behzat Ç. dizisinde polislerin okuduğu roman olarak bir sahnede görülüyor. Bu garip rastlantı, Üç Kuruş’un da Behzat Ç.’den izler taşıyacağı ve aynı bir dizi olacağı konusunda akıllarda soru işareti yarattı.

Üç Kuruş da Çukur gibi bir mahallede geçecek. Bu mahallede gelişen ve illegal işler yaparak hayatını şampiyon kumarhane sahibi Kartal’ın, bir süratli katilin ve polis memuru Efe’nin yollarının kesişmesi sonucu ortaya çıkan hikayeyi anlatacak.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Kaynak: televizyongazetesi.com
URL: https://televizyongazetesi.com/behzat-c-ile-uc-kurus-arasinda-kucuk-ama-onemli-bir-baglanti-var/1293088

GÜNÜN TRENDLERİ
BÜGÜNÜN ÖNE ÇIKANLARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz