Ana Sayfa Moda ve Güzellik Boyfriend gömlekler in, blazer ceketler out

Boyfriend gömlekler in, blazer ceketler out

0
Boyfriend gömlekler in, blazer ceketler out
Boyfriend gömlekler in, blazer ceketler out

Yaşlandıkça cildimiz sarkmaya başlar. Eklemlerimiz ağrır, kemiklerimiz daha kırılgan ülkü kazanç. Deri yapımız ve tırnaklarımız incelmeye başlar. Bunun nedenlerinden biri yaşlandıkça vücudumuzda üretilen kolajen miktarının azalmasıdır.

Tendonlarımızdan ve kan damarlarımıza, sindirim sistemimizden kornealarımıza değin her şey kolajenden oluşur! böylece sağlığımızı korumak için kolajen harcamak epeyce önemlidir.

Kemik suyu deri, kıkırdak ve kemikte yer alan yapı bir protein olan kolajen ile ilişkilidir. Kaynatıldığında, tahvil dokusundaki kolajen jelatin, glisin ve glutamin gibi sağlığı özendirme eden öteki çeşitli amino asitlere parçalanır.

Jelatin, kemik suyunda en çok yer alan proteindir. Jelatin sindirim sistemine girdikten sonra yiyeceklerin bağırsaklardan dinç bir şekilde geçişini destekler. İnce bağırsak sadece besin emiliminin birincil yeri yok, bununla beraber bağışıklık sistemimizin birincil savunma hattıdır. Bağırsak bariyeri hasar görürse bağışıklık fonksiyonunu bozabilir. Kemik suyunda bulunan amino asitler koruyucu etki gösterebilir.

Araştırmalarda 300 ml kemik suyu tüketmenin, kolajen oluşturmak için gerekli olan öncü amino asitler glisin ve prolin’in plazma seviyelerini arttırdığı gösterilmiştir. Klinik deneylerde, kolajen takviyeleri insan cildindeki hidrasyonu, elastikiyeti ve kırışıklıkların görünümünü iyileştirmiştir. Keza menopoz sonrası kadınlarda kemik mineral yoğunluğunu da artırmıştır.

Kemik suyunda yer alan amino asit glisin, sağlıklı uyku düzenini cesaretlendirmek de dahil almak üzere vücutta birçok fonksiyona sahiptir. Çalışmalar, diyet glisinin uyku kalitesini iyileştirmede etkili olduğunu kanıtladı.

Kaynak: www.milliyet.com.tr
URL: http://www.milliyet.com.tr/pembenar/galeri/neden-kemik-suyu-tuketmelisiniz-6582782

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here