Ana Sayfa Magazin Burcu Güneş’in tapu davası açtığı üvey annesi gözyaşlarına boğuldu

Burcu Güneş’in tapu davası açtığı üvey annesi gözyaşlarına boğuldu

0
Burcu Güneş’in tapu davası açtığı üvey annesi gözyaşlarına boğuldu
Burcu Güneş'in tapu davası açtığı üvey annesi gözyaşlarına boğuldu

TV100’de yer alan habere kadar Güneş’in avukatının, Antalya Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi’ne sunduğu dilekçede, “Ali Güneş evini, Nuray Güneş’e 1993 yılında satarak tapuda tayin işlemi gerçekleştirdi. Güneş, bedelsiz olarak evini ikinci eşine devrederek Burcu Güneş’ten mülk kaçırdı. Ali Güneş’in devlete ait nikahlı eşine üzerine belirtilmiş taşınmazı satması hayatın olağan akışına aykırıdır. bu nedenle müvekkilin, 8’de 3 oranındaki servet payının verilmesini istek ediyoruz. Evin üçüncü kişilere devredilmemesi için teminatsız olarak ihtiyati tedbir konulmasını istiyoruz” denildi.

Duruşma, davanın dinç biçimde sonuçlandırılması için Nuray Güneş namına belirli evin 8’de 3 hissesine ihtiyati önlem konulmasına karar vererek, karşı tarafın 2 hafta içinde yanıt dilekçesini göndermesine hükmetti.

Nuray Güneş’in avukatı Begüm Güngör ise 3 Eylül 2021 tarihinde davadan haberdar olduklarını belirterek, bu tarih itibarıyla dilekçelerini mahkemeye sunduklarını söyledi. Güngör, sürecin takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

‘Ben hissemi istiyorum deseydi orta yolu bulurduk’

Kepez’deki evde 30 yaşındaki oğlu Eren Can’la birlikte yaşayan Nuray Güneş ise davaya konu olan olayı anlattı. 35 takvim dairede, oğluyla birlikte 30 yıldır mütevazı bir yaşantısının olduğunu söyleyen Nuray Güneş, şöyle konuştu:

“Burcu kızımın haberi beni şoke etti, bana anne diyen ilk kişidir”

“Burcu kızımın haberi beni şoke etti. Kendisi benim canım kızım. Çok seviyorum. Çünkü bana ‘Anne’ diyen ilk kişidir. Seneler önce babasının işinin bozulması sebebiyle, bu evi bana tahsis etmek zorunda kaldı. Bunları bildirmek istemiyordum lakin o da bu konuları biliyor. Aradan 28 yıl geçmiş. 28 sene sonra bana dava açıyor. Beni o kadar üzdü ancak, Burcu öyle sıkışık bir durumda mı? Benimle yüz yüze konuşsaydı ya bunları. Evime geldi, gitti. Kardeşiyle bazı sorunlar yaşadılar. Ben onların arasındaki sorunlara zaten girmedim. İki kardeştir, sorunlarını kendileri çözer düşüncesindeydim. Burcu’nun hayatta bir tane kardeşi var. Ben oğluma her zaman diyorum, ‘Bir ablan var ona sahip çık’ diyorum. Ben bu dünyada gelip gidiciyim. Gelse bunları konuşsaydı, ‘Ben hissemi istiyorum’ deseydi, orta yolu bulurduk. Ben 2 bin TL emekli maaşıyla geçinen bir insanım. Elimden ne gelebilir? Evlenmedim. Soyadını yaşattım. Çünkü eşimi fazla seviyorum. Ben Burcu’nun öz annesinin üzerine gelmedim. 7 sene daha sonra evlendim. O da biliyor. Kendisi bana ‘Babamla sen mükemmel anlaşıyorsun’ diyordu. Ben Burcu’yu da fazla seviyorum. daima ona duacıyım. İşleri rast gitsin derim. Hiçbir vakit bedduayı sevmem. Bu davayı açmış. İnşallah davayı beraber hoş sonuçlandırırız. Ama ben bu davayı duyduğumda çok üzüldüm. Hiç beklemiyordum. Ona kıyamıyorum. Onu koynumda büyüttüm. Bensiz yatmazdı. ‘Benle uyu anne’ derdi. Ben önce onu uyuturdum. Bana ‘Sen mükemmel bir insansın. Sen musibet yapamazsın’ derdi. gerçi yapamam, yine de istiyorsa canımı vereyim.”

‘Bunu senden hiç beklemiyordum’ 

Burcu Güneş’e gözyaşlarıyla seslenen Nuray Güneş, “Burcu, seni fazla seviyorum. Kızım bunu senden hiç beklemiyordum. Biz seninle neleri atlattık. Biliyorsun, beraber ne zorluklardan geçtik. Ben sana karşısında ne yaptım annem? Olur Ya bana ‘anne’ çağrıda bulunmak istemiyorsun lakin ben seni kızım olarak görüyorum. tekrar tekrar da kızımsın. her zaman da sana duacıyım kızım. Çok üzülüyorum. Bir kardeşin var hayatta. O da daima senin yanına olacak, bunu da unutma yavrum” dedi.

Eren Can Güneş’ten sitemkar sözler

Eren Can Güneş ise ablasıyla yaklaşık 2 yıldır görüşmediğini açıklama ederek, “2 yıl önce Antalya’da doğal yıkım yaşanmıştı. Fırtınada benim motosikletim zarar görmüştü. Ablamdan 15 bin TL istedim. Bana ‘İşsiz kalıp ödeyemezsen’ deyince ben de kendimi fena hissettim. O günden beri ablamla konuşmuyorum. Şu lahza anneme açtığı dava gerçekte anneme değil, bana açmış olduğu bir dava olarak düşünüyorum. Çünkü bana hukuki olarak bir dava açamaz. Anneme vereceği her zararı ben karşılayacağım için bana çözülmüş bir dava olarak görüyorum. Annemin kimsesi değil. 2 bin TL ile yaşayan bir kadın. Annemle birlikte yaşadığımız bir ev. Bunu yaparak ikimizi de mağdur edip cezalandırmak istiyor. Yoksa ablam 70-77 bin TL’ye muhtaç birisi değil” diye konuştu.

Kaynak: https://www.tv100.com/burcu-gunesin-tapu-davasi-actigi-uvey-annesi-konustu-ben-sana-ne-yaptim-annem-haber-568448

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/burcu-gunesin-tapu-davasi-actigi-uvey-annesi-gozyaslarina-boguldu-haberi-538003

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here