Ana Sayfa Magazin Burcu Güneş’ten üvey annesine sert yanıt

Burcu Güneş’ten üvey annesine sert yanıt

0
Burcu Güneş’ten üvey annesine sert yanıt
Burcu Güneş'in tapu davası açtığı üvey annesi gözyaşlarına boğuldu

Habertürk’ün haberine göre Burcu Güneş, 2002 yılında hayatını kaybeden babası Ali Güneş’ten servet kalan Antalya Kepez’deki evi bedelsiz şekilde üstüne geçirdiği iddiasıyla üvey annesi Nuray Güneş’e tapu iptali davası açtı.

Ünlü şarkıcının avukatının, Antalya Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi’ne sunduğu dilekçede, “Ali Güneş evini, Nuray Güneş’e 1993 yılında satarak tapuda görev işlemi gerçekleştirdi. Güneş, bedelsiz olarak evini ikinci eşine devrederek Burcu Güneş’ten mülk kaçırdı. Ali Güneş’in devlete ait nikahlı eşine üzerine belirli taşınmazı satması hayatın herzamanki akışına aykırıdır. böylece müvekkilin, 8’de 3 oranındaki servet payının verilmesini istek ediyoruz. Evin üçüncü kişilere devredilmemesi için teminatsız olarak ihtiyati tedbir konulmasını istiyoruz” denildi.

Duruşma, davanın sağlıklı biçimde sonuçlandırılması için Nuray Güneş adına açıklanmış evin 8’de 3 hissesine ihtiyati önlem konulmasına karar vererek, aleyhinde tarafın 2 hafta içinde cevap dilekçesini göndermesine hükmetti.

Nuray Güneş’in avukatı Begüm Güngör ise 3 Eylül 2021 tarihinde davadan farkında olduklarını belirterek, bu tarih itibarıyla dilekçelerini mahkemeye sunduklarını söyledi. Güngör, sürecin takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

“BEN HİSSEMİ İSTİYORUM’ DESEYDİ, ORTA YOLU BULURDUK”

Kepez’deki evde 30 yaşındaki oğlu Eren Can’la birlikte yaşayan Nuray Güneş ise davaya konu evin kapılarını açtı.

35 yıllık dairede, oğluyla birlikte 30 yıldır mütevazı bir yaşantısının olduğunu söyleyen Nuray Güneş, şöyle konuştu:

“Burcu kızımın haberi beni şoke etti. Kendisi benim canım kızım. Çok seviyorum. Çünkü bana ‘Anne’ diyen ilk kişidir. Seneler önce babasının işinin bozulması sebebiyle, bu evi bana belirlemek zorunda kaldı. Bunları bildirmek istemiyordum lakin o da bu konuları biliyor. Aradan 28 yıl geçmiş. 28 yıl daha sonra bana dava açıyor. Beni böylece üzdü oysa, Burcu o kadar sıkışık bir durumda mı? Benimle yüz yüze konuşsaydı ya bunları. Evime geldi, gitti. Kardeşiyle bir takım sorunlar yaşadılar. Ben onların arasındaki sorunlara zaten girmedim. İki kardeştir, sorunlarını kendileri çözer düşüncesindeydim. Burcu’nun hayatta bir tane kardeşi var. Ben oğluma defalarca diyorum, ‘Bir ablan var ona sahip çık’ diyorum. Ben bu dünyada gelip gidiciyim. Gelse bunları konuşsaydı, ‘Ben hissemi istiyorum’ deseydi, orta yolu bulurduk. Ben 2 bin TL emekli maaşıyla geçinen bir insanım. Elimden ne gelebilir? Evlenmedim. Soyadını yaşattım. Çünkü eşimi çok seviyorum. Ben Burcu’nun öz annesinin üstüne gelmedim. 7 sene sonra evlendim. O da biliyor. Kendisi bana ‘Babamla sen anlaşıyorsun’ diyordu. Ben Burcu’yu da fazla seviyorum. her zaman ona duacıyım. İşleri rast gitsin derim. Hiçbir zaman bedduayı sevmem. Bu davayı açmış. İnşallah davayı beraber hoş sonuçlandırırız. Fakat ben bu davayı duyduğumda fazla üzüldüm. Hiç beklemiyordum. Ona kıyamıyorum. Onu koynumda büyüttüm. Bensiz yatmazdı. ‘Benle uyu anne’ derdi. Ben önce onu uyuturdum. Bana ‘Sen çok iyi bir insansın. Sen kötülük yapamazsın’ derdi. yine de yapamam, yine de istiyorsa canımı vereyim.”

“BUNU SENDEN HİÇ BEKLEMİYORDUM”

Burcu Güneş’e gözyaşlarıyla seslenen Nuray Güneş, “Burcu, seni fazla seviyorum. Kızım bunu senden hiç beklemiyordum. Biz seninle neleri atlattık. Biliyorsun, beraber ne zorluklardan geçtik. Ben sana karşısında ne yaptım annem? Şayet bana ‘anne’ aramak istemiyorsun ama ben seni kızım olarak görüyorum. daima da kızımsın. tekrar tekrar da sana duacıyım kızım. Çok üzülüyorum. Bir kardeşin var hayatta. O da daima senin yanında olacak, bunu da unutma yavrum” dedi.

“ALGI YARATILIYOR”

Burcu Güneş, Nuray Güneş’in açıklamalarına sosyal medya hesabından cevap verdi. Meşhur şarkıcı şu ifadeleri kullandı:

“İşim ve iş hayatım haricinde bir konuyla ilgili kamuoyunun hatalı yönlendirilmesi ve tarafım hakkında negatif ve gerçeğe tutarsız algılama yaratılması üzerine, bu açıklamayı yapma zorunluluğum olmuştur.

Maalesef yargıya intikal etmiş bir konu hakkında kameralar önünde hayali söylemlerde bulunulmuş ve kamuoyunda öbür bir kavrama yaratmak, adımı eskitmek için son günlerde bilinçli bir şekilde basına hatalı haberler sevk edilmiştir. Babamın ikinci eşinin ve kardeşimin kamuoyunda yaratmaya çalıştığı gereklilik sahibi-gariban olduklarına karşın algılama, adamakıllı hayali ve yalandır. Birçok gayrimenkule sahip oldukları bilinmesine karşın sırf aleyhimde hatalı bir sezgi yaratmakla beni hileli yere merhametsizlikle, vicdansızlıkla ve paragözlükle suçlayarak zor durumda bırakacaklarını sanmaktadırlar. Babamın ikinci eşi bana o büyük sevgisini anlatacak kadar iyi, samimi duygular besleseydi ve bana gelmek isteseydi kameralar önünde yalan beyanlarla sezgi yaratmak yerine bizzat beni arayabilir ve ulaşabilirdi. Bana yıllardır hiçbir şekilde ulaşmayıp aksine magazinsel bir şekilde kameralar önünde gösteri yapması samimiyetsizliğinin göstergesidir.

Rahmetli babama, dedeme yadigar evle alakalı konuyu Yüce Türk Yargısı ve Adaletine teslim ettim. Bundan sonraki süreç tamamen Ulu Türk Adaletinin konusu olup, adalete intikal etmiş bir hususta adaletli yargılamayı etkileyecek beyanları kamuoyunun takdirine sunar, bu sebeple kamuoyunda yaratılmaya çalışılan hatalı algıya asalet edilmemesini saygıyla dilerim.”

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/burcu-gunesten-uvey-annesine-sert-yanit-haberi-538083

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here