Ana Sayfa Magazin Ekin Türkmen’in dinmeyen baba acısı

Ekin Türkmen’in dinmeyen baba acısı

0
Ekin Türkmen’in dinmeyen baba acısı
Ekin Türkmen'in dinmeyen baba acısı

“Baba ölümü”nün empatisi kurulamayan bir duygu olduğunu gösteren meşhur oyuncunun satırları yürek burktu…

İşte Ekin Türkmen’in sosyal ağ hesabından paylaştığı mesaj:

“KENDİNİ SÜREKLİ HATIRLATAN BİR AĞRI”

“‘Evimizin direği’ İnsanın babasının ölümü o kadar ‘zamanla alışacaksın’ avunma cümlesindeki gibi alışılacak türden bir acı değilmiş. Hatta acı değilmiş! Derin bir ağrı! Kemiğinin kırılması gibi, iyileşse de bir ömür soğukta sızlayan. Bileğinin burkulması gibi, zamanla tekrarlayan yürüdükçe ağrıyan, kendini sürekli andıran bir sızı. Bedeninden bir parçanı kaybetmiş gibi eksikliğini hissettiğin, ara sıra unutup tekrar tekrar hatırladığın, bir ‘ah’ bir ‘keşke’. ‘Baba ölümü’ empatisi kurulamayan bir duyguymuş.

“ANLAMAMIŞIM”

Kayıpları olan arkadaşlarımı hiç anlayamamışım acısının yanına bile yaklaşamamışım. Anlasam da bir damla yardımım olmazmış ya o da öbür. Arayan ve açamadığım tüm arkadaşlarım inanın konuşmak güç oluyor tekrar yaşıyorum o anı. Desteğiniz için teşekkür ediyorum. Daha iyiyim ne çağırmak bilmiyorum fakat daha iyiyim daha irtibat kurabiliyorum.

“3 GÜN ZORLAMA DEĞİL”

İnsan bir kayıp yaşadığında gündelik zoraki işlerinin yükünü alacak arkadaşlar arıyor, bundan başka seninle ağıt tutan birkaç arkadaş. Acımı paylaşan mesajınızın üzerine eğlendiğiniz fotonuz koymanız acıtıyor insanı. Dünyaya düşman oluyorsun zaten. 3 gün zorlama değil gerçekten 3 gün yeter gerçekten. Ha dahası en önemlisi böylece bir perspektif kazanıyorsun oysa insanın içini görüyorsun ve o kadar bir kendine dönüyorsun oysa kendinle tanışıyorsun.

Ve son olarak süre kısa, zaman süratli, zaman az, sevmek lazım sadece sevmek!”

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/ekin-turkmenin-dinmeyen-baba-acisi-haberi-538036

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here