Ana Sayfa Moda ve Güzellik Eksik dişlerin sağlığımıza etkileri

Eksik dişlerin sağlığımıza etkileri

0
Eksik dişlerin sağlığımıza etkileri
Eksik dişlerin sağlığımıza etkileri

1. Çiğneme verimliliğinde azalma

1. Çiğneme verimliliğinde azalma

Dişler yemeğimizi öğütmemize muavin olur. Bir veya daha pozitif kadınsı kaybettiğimizde bereketli bir şekilde yiyecekleri çiğneyemediğimiz için sindirimin başlaması zorlaşacaktır. Yiyecekler iyi ezilmediğinde gastointestinal sorunları tetikleyebilir.

Bütün dişlerinizi kaybettiğinizde gerektiği değin yemek yemeniz zorlaşır, bu durum da eksik beslenmenize sebep olabilir.

2. Kalan dişlere aşırı yüklenme

2. Kalan dişlere fazla yüklenme

Diş kaybetmenin bir öteki sonucu da çiğneme esnasında kalan dişlere daha pozitif önem binmesidir. Bilhassa yetersiz dişler benzer tarafta olduğunda diğer taraf ile çiğneme tercih edilir. Bu koşul da bir tarafta diğerinden daha pozitif diş aşınmasına sebep olabilir.

3. Konuşma zorluğu

3. Tavır zorluğu

Dudaklarımız ve dilimiz ile birlikte dişlerimiz de belirtilmiş harfleri söylemek için çalışır. Yani ön dişlerden biri eksikse bazı kelimeleri telaffuz etmek kuvvet olacaktır.

4. Dudak formunun bozulması

4. Dudak formunun bozulması

4-Dudak Formunun BozulmasıÖn altı dişimiz alt ve üst dudağın desteklenmesine büyük katkıda bulunur. böylece halk müziği ön dişlerini kaybetmeye başladığında dudaklarda kırışıklar ve incelme görülebilir. Bütün bunların sonucu olarak da yüzde daha ihtiyar bir ifade oluşacaktır.

Kaynak: www.milliyet.com.tr
URL: http://www.milliyet.com.tr/pembenar/galeri/eksik-dislerin-sagligimiza-etkileri-6563183

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here