Ana Sayfa Güncel Erdoğan Bayraktar: Reis beni hırsız çuvalının içine koydu ve attı

Erdoğan Bayraktar: Reis beni hırsız çuvalının içine koydu ve attı

0
Erdoğan Bayraktar: Reis beni hırsız çuvalının içine koydu ve attı
Erdoğan Bayraktar: Reis beni hırsız çuvalının içine koydu ve attı

17/25 Aralık kanunsuzluk soruşturması sonrasında bakanlıktan istifa eden Erdoğan Bayraktar, soruşturma dosyasında yer alan telefon görüşmelerinin, görüntülerin ve teknik takiplerinin hepsinin kendisine ait olduğunu kabul etti.

17/25 Aralık 2013 kanunsuzluk operasyonu ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan istifa eden Erdoğan Bayraktar, gazeteci Altan Sancar’a konuştu.

Bayraktar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın (dönemin başbakanı) kendisini hırsız çuvalının içine koyarak bakanlıktan attığını söyledi. Eski bakan Erdoğan Bayraktar: Tatlı su kurnazları bitiriyor bizi!

AKP’li eski bakan, 17/25 Aralık soruşturmasındaki telefon ses kayıtlarının kendisine ait olduğunu da kabul etti.

Bayraktar, “Benim dosyamda ne varsa, hepsi doğrudur. Benim dosyamda ne varsa, keza tapeler doğrudur keza teknik peşine düşüp takip doğrudur ayrıca de benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye kadar doğrudur. Onlarınkiler yanlış olabilir, benimkiler doğrudur.” dedi.

Bayraktar, kendi dosyasının öteki üç bakandan bambaşka olduğunu belirterek, “Bende bir para yakalanmadı.” ifadelerini kullandı.

Bayraktar’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

– Önceki gün bir tweet attınız ve dediniz ama “Tavassutla meslek yapmanın birçok mahsurları var… Açıkgözler, tatlı su kurnazları, tüfekçiler ,çöp çatanlar ve çalışmadan edinenler bitiriyor bizi…” Bu tweet AKP’ye dair bir tenkit olarak algılandı. Böyle bir mesaj amacınız var mıydı?

Ben şu lahza etkin siyaset yapmıyorum, partiye gidip gelmiyorum ve organik bir ilişkim bulunmuyor. Ama ben, Ak Parti’nin içindeyim, üyesiyim. Ben bu partinin ilçe teşkilatlarında bulundum, vekillik de yaptım. Partiyi ahara karşı, yani kamuoyunun önünde eleştirmem.

Şu var… Yağcılar… Hatta yağcılık devri de bitti, yağcılık geçmiyor. Şebeklik devri başladı. Onlar makama ve mevkiye geliyorlar. Benim yaşım geçti zaten, bu saatten sonradan devir istemem ve bana ödev verilmesi de yanlış olur. Ama, bir toplumun kalkınması ve gelişmesi için, daima liyakat, sürücü belgesi ve güvenlik diyoruz.

derhal bakıyoruz, berberden kasap, kasaptan terzi, terziden kuyumcu, tüccardan ormancı var. Böyle bir durumla karşı karşıyayız ve bu şart herkesi üzüyor. Bunun siyaset ve hükümetle alakası yok, devlet bizim devletimiz. Devlet de somut bir nesne değildir, ilahi bir mevhumdur. Devlete herkesin sahip çıkması lüzumlu. Şu andaki durumun iyi olmadığı açık. Bunu sen de görüyorsun ben de görüyorum.

“REİS, BENİ HIRSIZ ÇUVALININ İÇİNE KOYDU VE ATTI”

– Burada kastınız ne? Bir isim mi yoksa bir grup mu?

Bu durumun düzelmesini istiyorum. Bütün dünyada da var, fakat bizim memlekette daha fazla, ‘Ben nasıl, ne olurum?’ düşüncesi var. Onlar da bir şekilde bir şey oluyorlar. Gaye koyuyorlar, ‘Ben genel müdür, bakan veya şu elde etmek istiyorum’ diyorlar ve oluyorlar.

Oysa, “Ben memlekete nasıl başarılı olabilirim” diye düşünenler kulis tarafını beceremiyorlar. Örneğin, ben 1973’deri beri inşaat işindeyim. Devlet işi de yaptım birazcık, lakin ağırlıklı olarak yap sat işindeyim. Ben inşaatı iyi yaparım, arazi uzmanıyım, fakat satmayı beceremem. Arsa veya daire satamam. Fakat acilen insanlar gözüne kestiriyor, uyduruktan kendini yetiştirmemiş biri gidiyor ve bir makamı işgal ediyor. Devleti tıkıyor. Yazıktır!

Devletin düzelmesi için gerçekten, Allah’tan korkan, vatanını ve milletini seven, üretim yapan, katma değeri yüksek mal üreten insanların bir yerlere gelmesi gerekli. Benim acilen tuzum kuru. Özel sektördeyim. Beni hemen attılar. ‘Reis’, sayın cumhurbaşkanım beni hırsız çuvalının içine koydu ve attı.

BANA HIRSIZ, YOLSUZ VE RÜŞVETÇİ DENMEDİ

Aslında ben Zarrab’ı tanımam (17/25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarının kilit ismi Reza Zarrab’ı kastediyor). Benim dosyamda hırsızlık yok, görevi kötüye kullanma var. FETÖ bana, hırsız, yolsuz ya da rüşvetçi diyememiş.

Kahpe ‘FETÖ’nün savcısı bile benim soruşturma dosyama rüşvet ve kanunsuzluk kelimelerini koyamadığı halde beni rüşvet ve kanunsuzluk çuvalının içine koydular.

Beni de aynı çuvala koyunca liderim, dört tane bakan ile beni de hırsız diye tanım ediyorsun. Yüzde 60, yüzde 40 veya 50 pek tanım ediyor. Hâlbuki yakından tanıyanlar beni ayırabiliyor. Ben kendimi parçalamak istedim orada, fakat gücüm yetmedi. Benim gücüm yetmez, döverler beni öldürürler beni bilmem ne yaparlar. pek gücüm değil benim.

“BEN DE PARA YAKALANMADI”

Ayrılmak için bir çaba verdim, Zarrab’ı tanımam etmem. Bende bir para yakalanmadı, o kadar bir şey değil. Benim dosyamda ne varsa, hepsi doğrudur. Benim dosyamda ne varsa, hem tapeler doğrudur, keza teknik peşine düşüp takip doğrudur ayrıca de benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye dek doğrudur. Onlarınkiler hatalı olabilir, benimkiler doğru.

Kaynak: www.patronlardunyasi.com
URL: https://www.patronlardunyasi.com/haber/Erdogan-Bayraktar-Reis-beni-hirsiz-cuvalinin-icine-koydu-ve-atti/254473

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here