Ana Sayfa Magazin Hayali ihracat yapmakla suçlanan Bedri Güntay açıklama yaptı

Hayali ihracat yapmakla suçlanan Bedri Güntay açıklama yaptı

0
Hayali ihracat yapmakla suçlanan Bedri Güntay açıklama yaptı
Hayali ihracat yapmakla suçlanan Bedri Güntay açıklama yaptı

Haberler.com’da yer alan habere tarafından konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan Bedri Güntay, şu ifadelere yer verdi:

“Bugün basın yayınlama organlarında şahsım hakkında meydana çıkan asılsız haberleri üzülerek öğrenmiş bulunmaktayım. Bilgilerin saptırılarak şahsım ve ticari hayatıma yönelik bu mesnetsiz iddiaları kabul etmediğimi emin bir dille ifade eder, gerek bilgilerin çarptırılarak şahsım aleyhine oluşturulmaya çalışılan algının gerekse de yargı sürecinde olan bir olayın kişisel haklarım göz ardı edilerek paylaşılması bizi içten üzmüştür.

Laf konu haberlerde bulunan beyannameler şirket yetkilisi olmadığım dönemde yetkilendirilen Saha Gümrük Müşavirliği göre verilmiş olup Saha Gümrük Müşavirliği ve yetkilileri bu vekaleti kötüye kullanarak herhangi bir talimatlar almaksızın kimsesiz hareket etmiş ve şirket yetkilisine veri deha vermeksizin verilen vekâletnameyle işlemler yapmıştır. Konuyla ilgili ilgililer hakkında suç duyurusu üretilmiş olup ilgililer hakkında cezai soruşturma başlatılmıştır. Yetkilisi olmadığım dönemde bahşedilen ve şirket yetkilisin emir ve talimatı olmaksızın yapılan birtakım işlemlerden sorumluluğum bulunmayıp habere konu dosya kapsamında bu minvalde bir kanıt ya da bilgi de mevcut değildir.

İlgili bilgiler hak mercileri ile paylaşılmış, konunun mağduru olarak yer aldığımız dosyada zorunlu izahatlerimizin yapılmasının yanı sıra ilgililer hakkında suç duyurusu ilk kez elde etmek üzere yasal süreç başlatılmıştır. Şahsım ve ticari hayatıma karşı yapılan bu asalet suikastı gün yüzüne çıkacak ve kimse amacına ulaşamayacaktır. Bu süreçte çıkan bu haberler hiçbir dahlimiz olmayan beni ve ailemi içten üzdüğünü ayrıntıları ile belirtmek isterim.

Kamuoyuna saygılarımla.

Bedri GÜNTAY”

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/hayali-ihracat-yapmakla-suclanan-bedri-guntay-aciklama-yapti-haberi-536195

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here