Ana Sayfa Güncel İBB, 150 havalimanı taksisinin çalışma ruhsatını iptal etti

İBB, 150 havalimanı taksisinin çalışma ruhsatını iptal etti

0
İBB, 150 havalimanı taksisinin çalışma ruhsatını iptal etti
İBB, 150 havalimanı taksisinin çalışma ruhsatını iptal etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi , N-Taksi uygulaması kullanan İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatif’ine yan 150 taksinin, kendi yazılım olan İ-Taksi’ye entegre olmadığı ve gerekli evrakların teslim edilmemesi üstüne egzersiz ruhsatını iptal etti.

İBB yetkilileri ruhsal iptaline ilişkin olarak “Entegre için bir uzlaşma sağlandı. Aradan beş gün geçmesine rağmen entegre olmadılar, 150’si iptal edildi. Uyma belgeleri olmadığı için ruhsatları iptal edildi.” ifadelerini kullandı.

İBB, Kurban Bayramı öncesi, İstanbul Havaalanı’nda hizmet veren 700 taksiden 397’sinin alıştırma ruhsatını taksimetre entegrasyonu yapılmadığı gerekçesiyle geçici olarak durdurmuştu. Yapılan görüşmeler sonrasında taksici esnafının mağdur olmaması için ruhsatlardaki askı daha sonra kaldırılmıştı.

Geçtiğimiz günlerde İBB, İstanbul Taksiciler Odası ve İstanbul Havaalanı Taksiciler Kooperatifi ile buluşma yapmış uzlaşma sağlanmıştı. İBB’nin bugün aldığı karar ile birlikte N-Taksi uygulaması kullanan havalimanındaki 150 taksinin yazılımını İ-Taksi’ye entegre etmemesi ve zorunlu evrakların teslim edilmemesinden nedeniyle egzersiz ruhsatlarının askıya alındığı öğrenildi. Konuyla ilgili olarak bir yorumlama yapan İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatif Başkanı Fahrettin Can, “Bize süre verdiler. Bu süre dahilinde entegrasyomuzu peyder pey tamamlıyoruz. Iki Taraflı görüşmeler devam etmesine karşın süre bitmeden bu kararı aldılar. Yarın seçimli kongrem var. Bu konular bizi yıpratmaktadır” dedi.

Kaynak: www.patronlardunyasi.com
URL: https://www.patronlardunyasi.com/haber/IBB-150-havalimani-taksisinin-calisma-ruhsatini-iptal-etti/253489

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here