Ana Sayfa Güncel İhracat ailesinden yeşil seferberlik

İhracat ailesinden yeşil seferberlik

0
İhracat ailesinden yeşil seferberlik
İhracat ailesinden yeşil seferberlik

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), gelecek nesillere yeşil bir Türkiye ayrılmak amacıyla ağaçlık alanları ağaçlandırma namına yeşil seferberlik başlattı. 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), gelecek nesillere daha iyi bir Türkiye teslim etmek amacıyla çalışmalarına bütün hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda, çevre değerlerini gözetmek, ağaç ve orman sevgisini yaygınlaştırmayı maksat edinen TİM; yangınlarda kaybedilen ormanlık bölgelerin her yerde ağaçlandırılması için yeşil seferberlik başlattı. TİM; ihracat ailesini, yangında hasar görebilen orman bölgelerinde geleceğe nefes olacak fidanları toprakla buluşturmaya ağırlama etti.

“Daha yeşil bir Türkiye’yi her zaman beraber yapı edeceğiz”

Ağaçlandırma seferberliğiyle ilgili değerlendirmede yer alan TİM Başkanı İsmail Gülle, “Yurdumuzun cennet köşelerinde, ülkemizin ciğerlerinde yaşanan yangınlar bizleri ziyadesiyle üzdü. Ormanlarımıza düşen her ateş yüreğimizi dağlıyor. Orman yangınlarından etkilenen bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu ülkenin değerlerini dünyayla buluşturan sahadaki neferleri olarak; bugün de sahadayız. Kimsenin endişesi olmasın, layık üstüne layık inşa etmek; bu ülke için köklü bir gelenek. Gelecek nesillere servet bırakacağımız daha yeşil bir Türkiye’yi her zaman beraber yapı etmek için ihracatçılarımızı yangınlarda kaybettiğimiz ormanlık bölgelerde fidanları toprakla buluşturmaya misafir etme ediyoruz. TİM olarak, 100 bini aşkın ihracatçılarımız adına yeşil büyümeye, yeşil geleceğe odaklanmış cennet vatanımızda ağaçlandırma seferberliği başlatıyoruz. Çocuklarımıza, gelecek nesillerimize bırakacağımız en büyük miras, pak bir dünya, temiz bir atmosferdir. Yeşil vatanımızı yeniden ağaçlandırmak namına başlatmış olduğumuz seferberlikle, yeşil bir Türkiye için geleceğe nefes olacağız” dedi.

 

Kaynak: www.patronlardunyasi.com
URL: https://www.patronlardunyasi.com/haber/Ihracat-ailesinden-yesil-seferberlik/253477

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here