Ana Sayfa Moda ve Güzellik Isırgan Otunun Saça Ve Cilde Faydaları Nelerdir?

Isırgan Otunun Saça Ve Cilde Faydaları Nelerdir?

0
Isırgan Otunun Saça Ve Cilde Faydaları Nelerdir?
Isırgan Otunun Saça Ve Cilde Faydaları Nelerdir?

Son dönemlerde armoni göstermekte zorlandığımız yaşam dinamikleri bir fazla kişiyi yeniden düşünmeye ve hedeflerini gözden geçirmeye yöneltti. Tatil sonrası, sonbahar dönemine yaklaşırken birçok birey kendini yeni çalışma sezonuna hazırlamaya ve yeni hedefler belirlemeye başladı. Hayat ve Kariyer Koçu, Yazar Pelin Narin Tekinsoy yeni maksat ve hayallerini hayata geçirmek isteyenlere şu önerilerde bulundu:

Hedef, düş veya hayal panosu yapın.

Niyet, hayal ya da hayal panosu yapın.

Yerine Getirmek istediğiniz hedeflerinizi tarih ve konusuna tarafından belirleyin. Hedefinizi bir kartona, bir tuale ya da duvarınızın feng-shui’ye tarafından kariyer veya gerçekleştirmek istediğiniz alanına kadar seçerek, netleştirerek yazın. Panoyu, asıl hedefiniz ve sizi ona götürecek ufak hedeflerinizi, gerçekleşmesini istediğiniz tarihleriyle birlikte yazıp, size iyi gelen fotoğraflarla süsleyerek veya renkli kalemlerle çizerek oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu görseli genelde görebileceğiniz bir alana yapıştırabilir ya da taşıyabilirsiniz. Bu Nedenle çoğunlukla hatırlamanıza ve bilinçaltınıza gerçekleşmesi için komut vermenize yardımcı olabilirsiniz.

Gerçekleştirmeyi düşündüğünüz hayallerinizi yazın.

Gerçekleştirmeyi düşündüğünüz hayallerinizi yazın.

Hayallerinizi güya bir başkasına anlatırcasına ya da anlatırken listelercesine başlık biçiminde kaleme alın. Listenin dolma kalemle yazılmasını öneriyorum. Hayallerinizi yazarken en ayrıntısıyla uğraşma diye düşündüğünüz noktaya kadar yazabilirsiniz. Bu çalışmayı ya uyandığınız erken saatlerde veya yatmaya yakın zamanlarda yapabilirsiniz. Bir mum ışığı eşliğinde ve gece geç saatte yazmanız hem daha daha konsantre olmanızı sağlayacak ayrıca de sağ beyin egzersizi olarak hayal edilenlerin gerçekleşmesi için yol bulmasına yardımcı olacaktır.

Hayallerinize ortak olabilecek biriyle konuşun.

Hayallerinize müşterek olabilecek biriyle konuşun.

Özellikle niyet belirleme ve düş panosu meydana getirmek için yapılan atölyelere katılabilirsiniz. Beraber benzer hedef için bir araya gelmiş olan kişiler, geniş bir dua ve maksat enerji alanı oluştururlar. Birbirlerinin dua ve dileklerinin kabul olması için bir araya gelen kişiler, bir aradayken bu enerji alanından desteklenirler.

Hayalinizi somutlaştırın.

Hayalinizi somutlaştırın.

Her şey önce bir gaz bulutuydu sonradan dünya meydana geldi. Düşüncelerimiz de benzer bu şekilde bir us bulutu şeklinde aklımızdan geçer. O yüzden saat 22:00 ve ardından resim çizmek, hayalinizi somutlaştırıp elle tutulacak ışık halkası getirmek için önemlidir. Bunu istediğiniz renk ve kalem çeşidiyle yapabilirsiniz. Tarih atmayı unutmayın.

Sağ beyin aktivasyonu yapabilirsiniz.

Sağ beyin aktivasyonu yapabilirsiniz.

Detaylara takılmak yerine bütünü görmek için beyninizin sağ lobunu geliştirecek egzersizler yapabilirsiniz. İçgüdülerimiz bizi düşüncelerimizden daha seri elde etmek istediğimizi yere götürecektir. Hedeflerimize, dürüst şekilde ve en az zararla gitmek için sağ beyin aktivasyon egzersizleri yapabilirsiniz. Bunun için meditasyon yapabilir, bol bol dua okuyabilirsiniz. Bu amaçla, özellikle sabahtan birincil uyandığınız ve akşam uykuya dalmak üzere olduğunuz anlar en uygun zamanlardır. Bilinçaltımıza dışarı giden amaç ve dileklerimiz gerçekleşsin diye en uygun yolu bulmak için harekete şimdiden geçmiş olurlar.

Hayal edin.

Düş edin.

Beynimiz reel ile hayali ayrıştıramayan bir yapıdadır. Gittiğiniz bir filmde saatlerce gülebilir ve dakikalarca ağlayabilirsiniz. Halbuki o film aylar ve hatta yıllar önce çekilmiş olsa da duygularımız filmi seyrederken aktiftir. Bu sebeple içinde bulunduğunuz gerçekliği de içine alacak şekilde hayal edin. Düş edebildiğimiz görüntüleri gerçekleştirebilme kapasitemiz mevcut. Eğer olmasaydı zaten o gerçek dışı kuramazdık. Bu yüzden olabildiğince ve özgürce hatta sınırsızca hayal edin.

Yapmak istiyor ama bunların hiçbirine zamanım yok mu diyorsunuz

Yapmak istiyor lakin bunların hiçbirine zamanım değil mu diyorsunuz?

O vakit daha da kolay olan ve aklınıza geldiği her anda tekrarlayabileceğiniz, sabahleyin uyandığınız birincil anlar ve akşam uykuya dalmak üzereyken söylemenizi önereceğim “ben gücüm”, “ben parayım”, “ben (olmak istediğiniz her ne ise)….o’yum” cümlelerini yeniden ederek o enerjinin içinde salınabilirsiniz. Kendinizi bu enerji içinde gözlemleyebildiğiniz sürece değişimi başlatabilirsiniz. Yani durumla ilgili seyirci misiniz yahut oyuncu mu olduğunuzu fark ettiğinizde değişim başlayacaktır.

Yaşam ve Kariyer Koçu, Yazan Pelin Narin Tekinsoy, bütün bu egzersizleri yaparken kişilere duygularını gözlemlemesini önerdi. Olumlu duyguları büyütmeye ve olumsuz olanları ise dönüştürmeye odaklanılmasını nasihat eden Tekinsoy, “beş duyu organından da faydalanılarak istenen hedefleri somutlaştırmaya karşın adım atılmalı” dedi. Bütün bu araştırmalar yapılırken hangi renkler kişiye iyi geliyorsa o renklerden, kokulardan hatta tatlardan destek alarak hayaller yaşanmaya başlanmalı böylece hayallerin gerçekleşmesinin yolu açılmalı.

Kaynak: www.milliyet.com.tr
URL: http://www.milliyet.com.tr/pembenar/galeri/yeni-duzende-yeni-hedefler-ve-yol-haritasi-olusturmak-icin-oneriler-6562659

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here