Ana Sayfa Güncel Kadın fendi! Eski eşinden nafaka alamayınca lüks yata askeri operasyon yaptı!

Kadın fendi! Eski eşinden nafaka alamayınca lüks yata askeri operasyon yaptı!

0
Kadın fendi! Eski eşinden nafaka alamayınca lüks yata askeri operasyon yaptı!
Kadın fendi! Eski eşinden nafaka alamayınca lüks yata askeri operasyon yaptı!

İngiltere tarihinin gördüğü en pahalı boşanma davalarından birinde muhabere ayrıntı ortaya çıktı..

Ünlü meslek insanı Farkhad Ahmedov’un Yüksek Mahkeme’nin kararına rağmen 115 metrelik lüks yatı eski eşi Tatiana Ahmedova’ya vermemesi sonrasında genç kadının özel eğitimli bir askeri timi yata gönderdiği ortaya çıktı.

İngiltere tarihinin en karmaşık ve en fiyatı yüksek boşanma davası olan Rus oligark Farkhad Ahmedov ile eski eşi Tatiana Ahmedova arasındaki gerilim tırmanıyor…

Yüksek Duruşma’nin Ahmedov’un eski eşine 115 metrelik lüks teknesi MV Luna’yı vermesi yönünde karar çıkmasına rağmen ünlü meslek insanının bu yatı vermemesi ile birlikte çoğalan gerilimde devreye silahlı özel bir tim girdi…

Takriben 225 milyon pound değerindeki lüks yatın Dubai’de olduğunu yazar The Times, “5 sene önce Yüksek Duruşma’nin kararına rağmen Ahmedov, eşine yatı teslim etmedi.

Dün Ahmedova’nın temsilcileri göre yapılan açıklamada ise bir dönem askeriyede çalışan bir grubun görevlendirildiği ve lüks yata işlem düzenlendiği belirtildi” ifadesini kullandı.

İngiltere, Ahmedov ile Ahmedova’nın boşanma sürecini yakından takip ediyor.

Ahmedova’nın eşinden 5 milyon poundluk helikopter, 1.5 milyon poundluk bir hız teknesi aldığını yazan The Times, Ahmedova’nın ekibinin bununla birlikte 40 milyon pound değerindeki bir jeti de ele geçirdiğini aktardı. Yapılan açıklamada, “Yüksek Mahkeme kararını göstermek için İngiliz ordusunun eski üyelerini kullandılar” denildi.

Dubai’de demirleyen lüks yata eski askerlerden oluşan bir timin operasyon düzenlediği öne sürüldü.

Yatın fethetmek için halen çalışmaların devam ettiği ve geminin kaptanının bir Kanada vatandaşı olan Gavin Young olduğunu açıklayarak diplomatik bir gerilim yaşandığını aktaran İngiliz basınına konuşan meşhur meslek insanının sözcüsü, “İngiltere’den bir grup askerin Dubai’ye artan bir şekilde bir Rus’a ait bir gemiyi ele geçirmeye çalışması fazla abartılı” diyerek gemiye çıkanların Rus denizciler olduğunu aktardı.

Kaynak: www.patronlardunyasi.com
URL: https://www.patronlardunyasi.com/haber/Kadin-fendi-Eski-esinden-nafaka-alamayinca-luks-yata-askeri-operasyon-yapti/250646

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here