Ana Sayfa Güncel Konutta yeni Trend Koruya Komşu olmak

Konutta yeni Trend Koruya Komşu olmak

0
Konutta yeni Trend Koruya Komşu olmak
Konutta yeni Trend Koruya Komşu olmak

Pandemi sürecinde, doğaya duyulan özlem en net şekilde gayrimenkul sektöründe kendini hissettirdi. Park ve koruya komşu ya da yürüme mesafesinde geniş bir yeşil alanı yer alan gayrimenkul projeleri, gayrimenkul yatırımcılarının yeni gözdesi olmuş durumda.

Dünya Şehirleri Kültür Forumu’na (World Cities Culture Forum) göre yeşil alan, parklara ve koruya komşu olan konutlardaki fiyat yükselişi potansiyeli, kentlerdeki yeşil alan, koru ve ormana nispeten uzak öteki konutlara göre yüzde 47 değer kazanmış durumda.

Londra ve New York gibi takvim ev fiyat artışlarının yüzde 5 yükseldiği dönemler bile yabancı ekonomistler göre “sert fiyat artışı” şeklinde yorumlanıyor. New York’da park ve koruya komşu dairelere ilgi yüzde 63 oranında yükselme gösterirken Londra’da bu oran yüzde 75’e dek yükseldi. 

öte taraftan koru, orman ve yeşil alana komşu konutlardaki bu büyüme potansiyelinin, İstanbul’da ise yüzde 200’ü aştığı varsayım ediliyor.

Dünyanın önde gelen gayrimenkul danışmanlık firmalarından Knight Frank’in ‘Living By Park 2020’ raporuna kadar, gayrimenkul yatırımcılarının lüksten beklentileri dünyanın her yerinde değişti. Benzer raporda, yeni lüks kriterlerinde parlak, ferah, havası ve orman ve koru manzarası olan yerlerde yaşayan insanların ‘hayatlarının’ zenginleştiği belirtildi. Kısaca ırk, artık “yeni ve lüks” kavramları ile yetinmeyip kendilerine ‘’lüksün ötesinde’’ daha dinç argümanlar sunulmasını istiyor.

DAP Inşa da değişen bu beklentileri iyi çözümleme ederek, ‘lüksün ötesinde’ tasarladığı yeni konseptini Nişantaşı’na getiriyor. Ön talep birleştirme döneminin ardındaki resmen satışına başlanan Nişantaşı Koru projesi, lokasyon olarak Amerikan Hastanesi ile Ihlamur Kasrı aralarında konumlanıyor.

DAP YAPI, NİŞANTAŞI’NA LÜKSÜN ÖTESİNİ GETİRİYOR

Sanatın, modanın ve lüksün merkezi konumunda olan Nişantaşı’nda, dev koru alanına komşu bir proje olan Nişantaşı Koru projesi için ‘yeni lüks’ kavramını betimlemek için oluşturulan 5 ayırıcı özellik şu şekilde sıralanıyor:

1. Şehrin merkezinde dünyaca meşhur ve köklü bir semtte yer alması:

Nişantaşı Koru projesi, iki kıtayı birbirine bağlayan dünya başkenti İstanbul’un merkezinde, büyük kasaba dışından ya da yurtdışında gelenlerin bile mutlaka ziyaret etmeden dönmediği, dünyanın en köklü ve prestijli semtlerinden Nişantaşı’nda yer alıyor. Proje, dünyanın önde gelen lüks ve prestijli markalarının yer aldığı Abdi İpekçi Caddesi’ne 650 metre, City’s Alışveriş Merkezi’ne ise 300 metre mesafede bulunuyor. Bu anlamda Hermes, Louis Vuitton, Prada ve Gucci gibi lüksün zirvesindeki markalara da deyim yerindeyse “kapı komşusu’ konumunda.

Uluslararası gayrimenkul firması Cushman&Wakefield’in 65 ülkenin 330 alışveriş caddesini sıraladığı araştırmada birincil 10’da bulunan Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, San Francisco’daki Union Square ve New York’taki 5. Sokak’yle aynı kategoride yer alıyor.

2. Eşine az rastlanır ve sınırlı sayıda bir yapıya sahip olması:

Mücevher gibi eşine az rastlanır, sınırlı sayıda kişinin sahibi olabileceği bir proje olan Nişantaşı Koru, 25 dönüm arazi üstünde koruya komşu, yalnızca 160 seçkin kişiyi ayrıcalıklı bir yaşamla buluşturuyor.  Bahçe villa konforunu Nişantaşı’nda şehrin kalbine birincil defa taşıyan projede, dairelere yapı girişi ile birlikte bahçeden de girilebilirken, teras villalarda ise mimaride doğanın iyileştirici gücü ön plana çıkarılıyor.

3. Lüks tekne mantığıyla tasarlanmış, şahsi konut seçenekleri:

Lüks beklentilerini her tarafta tanımlayan Nişantaşı Koru’nun en manâlı ayrıcalıklarından biri yüksek tavanlar, geniş teras ve bahçeler, geniş salonlar, geniş ve konforlu odalar ve mutfaklar…

Lüks tekne mantığıyla tasarlanan Nişantaşı Koru’da 6. katta dairenize özel Boğaz manzaralı ölümsüzlük havuzları, 8 metreye varan tavan yükseklikleri, bahçe villa ve teras villa konsepti ile daire büyüklüğünde teraslar hayatınızı genişletiyor. Nişantaşı’nın dokusuna uyacak, insanın içini açacak mimari ayrıntı içeren proje, geniş ve ferah hayat alanları yanına kişisel son derece seçkin hizmetleri lüksle harmanlayarak sunuyor.

4. Servet gibi babadan oğula geçecek, bulunduğu şehre değerinde katacak değerli bir sanat eseri niteliğinde olması:

Proje geliştirdiği bölgelerin karakteristiğine yerinde, reformcu projelere imza atan DAP Yapı, her detayın titizlikle düşünüldüğü Nişantaşı Koru projesinde lüksü baştan tanımlayan ayrıcalıklarıyla, nesilden nesile miras kalacak dek kıymetli bir proje sunuyor.

5. Son kriter ise kuşkusuz ‘’sağlıklı ev’’ kriterleri:

DAP Inşa, bütün dünyayı etkisi altına alan pandemi süreciyle birlikte, Çekmeköy’de 58 bin 300 ve Nişantaşı’nda 18 bin kişiden görünüm alarak ‘Dinç Konut’ konseptini geliştirdi. Dinç Konut konseptinin ilkini, Çekmeköy Ormanköy projesiyle hayata geçiren DAP Yapı, aynı konsepti hemen Nişantaşı’na taşıdı. Ilk Önce Ihlamur Kasrı almak üzere komşusu olunan 60 bin metrekare alana sahip yaklaşık olarak minik bir orman olan koru alanından gelen bol oksijen baştan sona, şehrin merkezinde enerjik ve konforlu bir hayat sunacak.

Koruya ve parklara komşu dairelere talep artarak devam edecek

Mimarisi ve tasarımı ile yıllar boyunca değer kazanacak bir proje geliştirdiklerini gösteren DAP Inşa Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Lüksün ötesinde bir yaşam düş eden ahali, her zaman park, yeşil alanlar ve koruya komşu konumda yer alan gayrimenkulleri keza yaşamak keza de nadir bulunan bir daire olduğu için vermek için tercih etmişlerdir. bu nedenle dünyanın hemen hemen her uygun park ve koruya komşu daireler defalarca mücevher gibi az yer alan değerli yatırım ürünleri olmuştur. Pandeminin etkisi ile uzun vakit evlerde karantina dönemi geçiren kitleler, bundan böyle hayatlarının kıymetini fazla daha iyi biliyor ve yeşil bir doğanın içinde yaşama şansı yok ise büyük kasaba merkezindeki yeşil alanı bol park ve koru alanlarına yöneliyor. Londra ve New York gibi yıllık konut fiyat artışlarının yüzde 5 yükseldiği dönemler bile tanıdık olmayan ekonomistler tarafından “sert fiyat artışı” biçiminde yorumlanıyor. New York’da park ve koruya komşu dairelere ilgi yüzde 63 oranında çoğalma gösterirken Londra’da bu oran yüzde 75’e dek artma gösteriyor.  İstanbul’da ise bu artışın bir takım bölgelerde yüzde 200’ü aştığı varsayım ediliyor. Bütün bu veriler pandemi sonrası zaten hep ihtiyacımız olan doğaya komşu yaşamanın önemini bir kez daha gözler önüne seriyor. 

Biz de DAP Inşa olarak bu ihtiyacı görüp, Nişantaşı Koru projesiyle nesilden nesile servet olarak bırakılan, dünyada parmakla gösterilecek ve yıllar boyunca değerini koruyacak bir eser geliştirdik. Proje bittikten sonra Nişantaşı’na gelen halk müziği, bu projeyi de gezip bakmak isteyecek. DAP Yapı’nın yenilikçi vizyonuyla Emlak Ev güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan dünya başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 yıl daha sonra bile değerine değerinde katacak mücevher dek kıymetli bir eser olacak.” ifadelerini kullandı.

NİŞANTAŞI’NIN EN BÜYÜK YEŞİL ALANI

Nişantaşı’nın toplam yeşil alanından daha büyük olan ve sıhhat kurulunun önerilerini alarak tasarlanan projedeki 60 bin metrekarelik koru alanı, kentin kalbinde olsa da yeşillikler içinde ayrı bir atmosfer oluşturuyor. İçinde gezilebilen bahçeleri ve 100 bin metrekare göz teması kurulabilecek doğa manzarasıyla tam bir koru yaşamı sunuyor.

LÜKS TEKNE MANTIĞIYLA, KİŞİYE ÖZEL ÇÖZÜMLER

 Nişantaşı projesindeki üniteler, iyice lüks tekne mantığıyla malzemelerin birbiriyle uyumlu olduğu, hayat alanlarının en verimli şekilde kullanıldığı, kalitenin ve konforun maksimumda olduğu şekilde tasarı edildi. Projede egemen birim sayısı da az tutuldu. Kat yüksekliği 5 ila 10 kat arasında sınırlandırıldı. Konutlardaki tavan yüksekliği ise asgari 4 metre olarak planlandı. Bu sayede yüksek tavanlı, ferah ve insanın içini açan hayat alanları tasarlandı.

NİŞANTAŞINDA BİR İLK BAHÇE VİLLA KONSEPTİ

Konut ve hayat alanı anlamında Nişantaşı’nda, olmayan bir lüksü getiren DAP Inşa, bahçe villa konseptinide Nişantaşı’nda bir başlangıçta sunacak. İster binadan isterseniz bahçeden evinize gireceğiniz, çocuklarınızın bahçede oynarken sizin havuzda vakit geçireceğiniz, doğayı ve lüksü villa konforunda, Nişantaşı’nda yaşanacak evler.

Kaynak: www.patronlardunyasi.com
URL: https://www.patronlardunyasi.com/haber/Konutta-yeni-Trend-Koruya-Komsu-olmak/254477

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here