Ana Sayfa Magazin Meme kanserine yakalanan Canan Ergüder’den son dakika haberi

Meme kanserine yakalanan Canan Ergüder’den son dakika haberi

0
Meme kanserine yakalanan Canan Ergüder’den son dakika haberi
Meme kanserine yakalanan Canan Ergüder'den son dakika haberi

Geçtiğimiz aylarda meme kanserine yakalandığını açıklayan ve uzun süredir tedavi gören oyuncu Canan Ergüder’den güzel haber geldi.

Ergüder, Alzheimer hastalığına uyarı çekmek nedeniyle çekilen ve Alzheimer Haftası’nda viyona giren ‘Sadan Bayan’ belgeli sinema filminde rol aldı.

2017 yılında kendisi gibi oyuncu olan Kenan Ece ile nikah masasına oturan ve Demir adında bir oğlu bulunan Canan Ergüder, bir süredir meme kanseriyle çaba ediyor.

‘Sadan Hanım: Bir İstanbul Hanımefendisi’ adlı belgeli sinema filminde rol alan hoş oyuncunun son hali ortaya çıktı.

Karı-koca benzer projede

Ülkemizde ve dünyada artan bir şekilde yaygınlaşan Alzheimer hastalığı, hakiki bir kişinin ilk kez tanı konulduktan ölümüne dek geçen 5 yıllık süredeki evrelerini de içerdiği ‘Sadan Bayan: Bir İstanbul Hanımefendisi’ adlı belgesel sinema filmine konu oldu. Yönetmen Göksel Gülensoy’un, Sadan Ünüvar’ın çocukluğundan ölümüne kadar Türkiye ve yurtdışında geçen hayatını anlattığı film, Alzheimer Haftası’nın başladığı 21 Eylül’de ‘Başka Sinema’ platformunun salonlarında gösterime girecek.

Filmde Sadan Ünüvar’ı, o ölmeden 4 sene önce kendisiyle tanışan meşhur oyuncu Canan Ergüder canlandırdı. Askeri ataşe olan eşi Ziyaeddin Ünüvar’ı ise Kenan Ece oynadı. Serap Aksoy ve Ebru Nil Aydın’ın da oynadığı filme Arsen Gürzap sesiyle kuvvet katıyor.

Erken teşhisin önemine uyarı çekiyor

Sergi, kitap ve filmden oluşan altı yıllık projenin geçen yıl gerçekleşen sergi ayağından sonradan bu yıl da dokü-drama türündeki filmi seyirciyle buluşuyor. Film, ayrıca Sadan Bayan’ın ilham veren hayatını gözler önüne seriyor hem de yaşam sürelerinin uzamasıyla yakın gelecekte her üç kişiden birinin Alzheimer olacağı ön görülen ülkemizde hastalığın erken teşhisine uyarı çekiyor.

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/meme-kanserine-yakalanan-canan-erguderden-son-dakika-haberi-haberi-538238

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here