Ana Sayfa Moda ve Güzellik Milyonfest Arsuz’a İlçe Hıfzıssıhhadan iptal kararı

Milyonfest Arsuz’a İlçe Hıfzıssıhhadan iptal kararı

0
Milyonfest Arsuz’a İlçe Hıfzıssıhhadan iptal kararı
Milyonfest Arsuz’a İlçe Hıfzıssıhhadan iptal kararı

Hatay’ın Arsuz Gözcüler Plajı’nda, Athena, Teoman, Selda Bağcan, Pinhani, Canice, Adamlar, Manga, Halil Sezai, Flört, Pamela, Sena Şener’in sahne alacağı festivalde Milyon Yapım’ın ayrıca, sahne bölge her usta namına 100’er fidan bağışlayacağı Milyonfest Arsuz dün başladı. Pandemi dolayısıyla kademeli normalleşme sürecinde İçişleri Bakanlığı göre belirlenen tedbirlerin de uygulanacağı festivalde, temizlik, maske ve uzaklık kurallarına da uyulması için zorunlu önlemler alındı.

İleri tarihlerde gerçekleşecek

İlki harikulade geçen, izleyenler ve şehir halkı esnafının hoşnut kaldığı Milyonfest’in bu sene 5-8 Ağustos tarihleri arasında 4 gün sürecek ikinci organizasyonun konserler serisinin geçen günkü ilk gecesinde Pinhani, Adamlar, Pamela sahne aldı. Arsuz ilçe Umumi Hıfzıssıhha Kumlu 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 27. ve 72.inci maddelerine istinaden 05.08.2021 Perşembe günü Kaymakam Musa Sarı başkanlığında olağanüstü toplandı. İlçede ve ülke genelinde Covid-19 pozitif olgu oranlarındaki büyüme, meydana gelen ve halen devam eden orman yangınları, bu yangınlarla mücadelede şehitlerin olması göz önüne alınarak 5-6-7-8 Ağustos 2021 tarihlerinde yapılacak milyonfest ileri bir tarihe ertelenmesine oy birliğiyle karar verildiği bildirildi.

Arsuz İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kadar alınan kararla ileri bir tarihte tamamlanmak üzere iptal edilmesi Milyonfest organizasyonuna soğuk duş etkisi yarattı. 6 Ağustos Bugün; Teoman, Canice, Sena Şener. 7 Ağustos Cumartesi: Athena, Manga, Eypio.8 Ağustos Pazar: Selda Bağcan ve Halil Sezai sahne alacaktı.

giderken Milyonfest organizasyonunun iptal kararının durdurulması için ilgililer ile Hatay Valiliği aralarında görüşmeler yapılacağı da edinilen bilgiler aralarında yer alıyor.

Kaynak: www.kadinvekadin.net
URL: https://www.kadinvekadin.net/milyonfest-arsuz-a-ilce-hifzissihhadan-iptal-karari.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here