20.3 C
İstanbul
Çarşamba, Eylül 8, 2021

Müzikseverler Şişli Plak Festivali’nde bir araya geliyor

Şişli Belediyesi’nin bu sene ilk önce 18-19 Eylül tarihlerinde Feriköy Organik Pazarı otopark alanında düzenleyeceği ve gelenekselleşmesi planlanan Şişli Plak Festivali, İstanbul’un müzik kültürünü ve plak atmosferini yaratan tüm paydaşlarını iki gün boyunca bir araya getirmeyi hedefliyor.

Şişli Plak Festivali’nde müzikseverler böylece çok faaliyet, söyleşi ve konserlerle buluşacak. Etkinliklerin ücretsiz olacağı festivalde; plak standları, söyleşiler, sergi ve atölyeler, mezatlar, imza günleri ile Moğollar, Baba Zula, Flört ve Kesmeşeker gibi albümleri plak olarak da basılan Türk rock müziğinin kayda değer gruplarının konserleri gerçekleşecek.

Birbirinden renkli faaliyetler

Festivalin ‘Art Zone’ adı verilen sergi alanında Güven Erkin Erkal’ın poster ve afiş koleksiyonundan seçilen eserler sergilenecek. Efsanevi plak kapaklarının yaratıcısı Betül Dengili Atlı’nın tasarımları da şenlik boyunca Bomontiada’da yer alacak.

Ayrıca bu festivale özel 500 adet koleksiyon plağı basılacak. Cemal Reşit Rey’in 10. Yıl Marşı ve Lüküs Yaşam eserlerinin yer aldığı numaralı plaklar koleksiyonerler ile buluşacak.

İstanbul’un önemli plak koleksiyoncularının ve plak müdavimlerinin buluşacağı etkinlik; müzik kültürüne katkı sağlarken bununla beraber geliştirilen içeriği ile plakseverlere neşelendirici bir randevulaşma yaşatacak.

Kaynak: www.kadinvekadin.net
URL: https://www.kadinvekadin.net/muzikseverler-sisli-plak-festivali-nde-bir-araya-geliyor.html

GÜNÜN TRENDLERİ
BÜGÜNÜN ÖNE ÇIKANLARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz