Ana Sayfa Güncel Nusret Gökçe, Abdülhak Hamid Tarhan’ın evine yerleşti!

Nusret Gökçe, Abdülhak Hamid Tarhan’ın evine yerleşti!

0
Nusret Gökçe, Abdülhak Hamid Tarhan’ın evine yerleşti!
Nusret Gökçe, Abdülhak Hamid Tarhan’ın evine yerleşti!

‘Şair süiti’ olarak anılan bu dairede bir zamanlar, ‘Şair-i Azam’ unvanıyla anılan, ‘Makber’ şiirinin büyük şairi Abdülhak Hamid Tarhan yaşıyordu

Çok Eskiden Abdülhak Hamid Tarhan, Kerime Nadir, Turgay Şeren gibi meşhur isimlerin yaşadığı Nişantaşı’ndaki Maçka Palas’ın yeni sakini Nusret Gökçe oldu! Meşhur şef, ‘Şair-i Azam’ olarak anılan Abdülhak Hamid Tarhan’ın dairesine taşındı.

Nusret, Zorlu Center’daki rezidansından çıkarak sahibi olduğu Maçka Palas’a taşındı.

Mimar Giulio Mongeri kadar 1922 yılında yapı edilen Nişantaşı’nın ikonik binası, 1994’te Doğuş Holding kadar satın alınmış 2008’de de Park Hyatt Oteli’ne dönüştürülmüştü. 

Nusret Gökçe, binayı 2019 yılında 50 milyon Euro karşılığında Doğuş Grubu’ndan satın aldı ve otelin altına kendi restoranı Nusret’i açtı.

Yılın büyük bir bölümünü dünyanın çeşitli noktalarında olan restoranlarını ziyaret ederek geçiren meşhur şef, bundan böyle İstanbul’da olduğu zamanlar Maçka Palas’ta kalacak.

Gökçe, otelin içinde herhangi bir süite yerleşmedi. Şimdilerde sıkça yeni evinden paylaşımlar yapan ünlü şefin taşındığı süit, çok özel bir mekan.

‘Şair süiti’ olarak anılan bu dairede bir zamanlar, ‘Şair-i Azam’ unvanıyla anılan, ‘Makber’ şiirinin büyük şairi Abdülhak Hamid Tarhan yaşıyordu. Ve hatta 13 Nisan 1937’de bu dairede ölüm etmişti.

Kaynak: www.patronlardunyasi.com
URL: https://www.patronlardunyasi.com/haber/Nusret-Gokce-Abdulhak-Hamid-Tarhan-in-evine-yerlesti/254492

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here