Ana Sayfa Magazin Özcan Deniz ve Feyza Aktan’ın velayet savaşı sürüyor

Özcan Deniz ve Feyza Aktan’ın velayet savaşı sürüyor

0
Özcan Deniz ve Feyza Aktan’ın velayet savaşı sürüyor
Özcan Deniz ve Feyza Aktan'ın velayet savaşı sürüyor

Sabahleyin Gazetesi’nden Deniz Yusufoğlu’nun haberine göre eşinin ailesine ve çocuğuna gereken özeni göstermediğini ve kayıtsız davrandığını öne sürmüş ve oğulları Kuzey’in velayetini istemişti. Davanın üçüncü celsesi görüldü. Özcan Deniz ve Feyza Aktan duruşma salonunda yüz yüze geldi.

Feyza Aktan, geçtiğimiz aylarda fiziki ve psikolojik şiddete maruz kaldığını iddia ederek 2 yıl önce anlaşmalı olarak boşandığı eski eşi oyuncu ve şarkıcı Özcan Deniz hakkında, “zincirleme şekilde kasıtlı olarak yaralama”, “kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma”, “hakaret” ve “korkutma” suçlarından, ağabeyi Ercan Deniz hakkında da, “ev dokunulmazlığının ihlali”, “zincirleme şekilde yaralama”, “korkutma”, “hakaret” ve “devletin kurum ve organlarını aşağılama” suçlarından davacı olmuştu.

KORUMA KARARI ALDIRMIŞTI

Aktan şiddetin gebelik döneminde başladığını anlatıp, kendisini aldattığı dönemde evi terk ettiği için meşhur şarkıcı göre tehditle eve geri getirilip, hapsedildiğini ağır şekilde darba maruz kaldığını ve ‘Abimdeki silahı alacağım, ikimizi de öldüreceğim’ sözleriyle tehdide maruz kaldığını ifade etmişti.

‘ÇAMUR AT İZİ KALSIN’

Ünlü şarkıcı Özcan Deniz hakkında eski eşi Feyza Aktan’ı dövdüğü iddiasıyla yürütülen soruşturma tamamlanmıştı. Savcılık, Deniz hakkında Feyza Aktan’ı “Yaralama” suçundan 6 aydan 1 sene 6 avuç içi kadar hapis istemiyle dava açmıştı.

Deniz, yaptığı açıklamada “Yıllar önce yaşandığı iddia edilen fakat nedense o süre yok de hemen ‘Çamur at izi kalsın’ düşüncesiyle ortaya atılmış, iftira niteliğindeki suçlamaların hiçbirini kabul etmiyorum.” demişti.

VELAYET DAVASI EKLENDİ

Darp iddiası devam ederken Özcan Deniz’in açtığı velayet davası patlak vermişti. Davanın üçüncü celsesi bugün İstanbul Aile Mahkemesi’nde görüldü. Özcan Deniz’e ağabeyi Ercan Deniz ve vekilleri eşlik etti. Feyza Aktan duruşmaya vekilleri eşliğinde katılım sağladı. Taraflar durulmayı beklerken birbirinden uzakta olmaları gözden kaçmadı.

ERTELENDİ

Tanıkların dinlenmesine devam edilen davada toplam 6 şahit dinlendi. Özcan Deniz’in ağabeyi Ercan Deniz kız kardeşi Yurda Deniz ve tezgâhtar Nimet Öztaş şahit olarak dinlendi. Feyza Aktan’ın kız kardeşleri tanık olarak dinlendi. Davanın gizliliğinden dolayı basın duruşmaya alınmadı. Mahkeme tanıkların dinlenmesi için ileri bir tarihe erteledi.

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/ozcan-deniz-ve-feyza-aktanin-velayet-savasi-suruyor-haberi-538230

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here