Ana Sayfa Moda ve Güzellik Saadet Özsırkıntı: Kamera kayıt dediği an benim için her şey değişiyor

Saadet Özsırkıntı: Kamera kayıt dediği an benim için her şey değişiyor

0

Medya dünyasının prestijli ödülleri aralarında gösterilen Dünyanın Dijital Enleri’nde “Yılın En İyi Çıkış Yapan Program Sunucusu” ödülüne bedel görülen, O Ses Türkiye ve Survivor Panorama’nın hoş sunucusu Saadet Özsırkıntı, TV 8’de başlayan sunuculuk kariyeri ve kendisine dair merak edilenleri MAG Ağustos sayısına anlattı…

Ilk Kez bize kendinizden ve kariyer serüveninizden bahsedebilir misiniz?

1990 Adana doğumluyum. Lise hayatım dek defalarca Adana’daydım. Üniversite için İstanbul’a geldim. Koç Üniversitesi ve Maltepe Üniversitesi’nde okudum. Sosyoloji mezunuyum. Üniversitede okurken küçüklüğümden beri düş ettiğim sunuculuk mesleği için Uğur Dündar ve Müjdat Gezen’in müşterek açtığı sunuculuk okulu UM TV’de eğitim aldım ve oradan da mezun olduktan sonradan serüvenim başladı.

Medya sektörü ile yollarınız nasıl kesişti?

Okuldan mezun olduktan ve bu serüvene başladıktan daha sonra başlangıçta kamera önü yok arkasından olup her şeyi detaylı öğrenmek istedim. Derhal okuldaki hocalarımın referansıyla Cnn Türk’de staj yaptım. Haber programı Nesnel Bölge’nin ekibindeydim ve aklınıza ne geliyorsa her detayıyla ilgilendim, fazla şey öğrendim. Ardından daima hocalarımın referansıyla ve şansımla adımlarımı attım. Uğur Dündar, yeni kurulan bir haber kanalındaydı ve “amaçlamak ister misin?” diye sordular hiç düşünmedim, diret başladım. Orada bir süre muhabirlik yaptım. Bir buçuk yıl sonra ayrıldım. Ayrıldıktan kısa bir zaman sonra keza tesadüf hem baht diye hep bahsettiğim bir durum oldu. Hayatımın en kayda değer dönüm noktalarından biridir. O zamanlar Acun Ilıcalı Tv 8’i yeni almıştı ve arkadaşlarım, Survivor’ı izlerken “Saadet keşke burda çalışsan, tam senin isteyecegın bir kanal” dediler ve bunun üzerine iki gün geçtikten daha sonra geçmişteki haber müdürümden bir telefon geldi ve Tv 8’in yeni bir yüz aradığını, orada çalışan karşılıklı bir arkadaşımızın da beni söylediğini ve görüşmeye çağırdıklarını söyledi. İlk ilk önce arkadaşlarımın bana şaka yaptığını düşündüm. Tabii şaka olmadığını öğrenince resmi olarak mutluluktan havalara uçtum. Birkaç gün sonradan görüşmeye gittim, bir program demosu çektik ve bu nedenle Tv 8 hikâyem o gün başladı.

Üçüncüsü düzenlenen Dijital Dünyanın Enleri Ödül Töreninde, Yılın En İyi Çıkış Yapan Program Sunucusu oldunuz. Başarınızı neye borçlusunuz?

Hayatım her tarafında her zaman fazla istediğim bir meslekti. Doğrusu fazla severek yapıyorum. Kamera tescil dediği lahza benim için her şey değişiyor. Kendimi mükemmel hissediyorum. Başarımı; mesleğime olan sevgim, verdiğim emek ve seyirciye aktardığım açık yüreklilik ile elde ediyorum.

Dağıtılmış programlarda sunuculuk yaptınız. Sunuculuğun dışarıda herhangi bir film ya da dizi projesinde yer almayı düşündünüz mü?

Bu seneye dek film ya da dizi için teklifler hep geldi. Fakat ben çok ön yargılıydım. Her defasında hiç düşünmüyorum asla olmaz diyordum. Büyük konuşmamak gerektiğini bu sefer görmüş oldum. Bu pandemide bir karar verdım ve Crystal Academy de Celal Eldeniz’den aylar süren bir oyunculuk eğitimi aldım ve temmuz başında mezun oldum. Bunu daha önce denemediğim için o kadar pişman oldum ancak. Çok haz alarak gittim ve çok sevdim. Oyunculuk fazla baskı bir meslek bir öyle da diğer dünyaların içinde, diğer karakterlere can tahsis etmek düşüncesi mükemmel bir duyguymuş. Eğer istediğim gibi mutlu olacağım ve kendimi gösterebileceğim bir proje olursa yapmak isterim.

Sosyal medyayı da aktif kullanan ve idare eden birisiniz. Sosyal medyayı geleceğin mesleği olarak görüyor musunuz?

Sosyal medyayı seviyorum. Olabildiğince de faal olmaya çalışıyorum. Kendimce geleceğin yok şimdiden günümüzün mesleği oldu diyebiliriz. İnsanlar fazla güzel içerikler üretiyorlar. Çok da saygı duyuyorum.

Güzelliğiniz demişken, duru güzelliğinizin sırrı nedir?

Başta fazla teşekkürler. Bu soru bana çok geliyor, siz de bunu sormuşken söyleyeyim yüzümde bir estetik yok fakat estetiğe de asla karşısında değilim. Birey kendini nasıl iyi hissediyorsa oyle olmalı. Sırrım da, cildime çok iyi bakmaya çalışıyorum. Uyumlu deri bakımına gidiyorum. Her kullandığım ürünü uyumlu kullanmaya çalışıyorum. Kendimce en önemlisi enerjimizi defalarca iyi ve yüksek tutmak. Çünkü o enerji, anında insanın yüzüne yansıyor.

Moda anlayışınızı nasıl tanımlarsınız?

Modayı ve trendleri peşine düşüp takip ederim. Lakin benim için kayda değer olan taşıdığım kıyafetin içinde kuytu olmak ve kendimi içinde iyi hissetmek.

Makyaj çantanızın ve gardırobunuzun olmazsa olmaz parçaları neler?

Makyaj çantamın olmazsa olmazları; göz kalemi ve maskara. Gardırobumda ise; deri pantolon, crop top ve sweatshirt. Hatta bu pandemi döneminden nedeniyle sweatshirtlerim yaşam kurtarıcımdı.

Yapmaktan en keyif aldığınız aktiviteler neler?

Film ve dizi izlemeyi, spora gitmeyi ve natürel fakat gezi etmeyi fazla seviyorum. Uzun zamandır yurt dışına çıkamadım pandemi dönemi bitince bir yerlere gitmeyi fazla istıyorum.

En sevdiğiniz film ve kitap hangisi?

En sevdiğim film fazla doğrusu ama en en sevdiklerimden Robin Williams’ın oynadığı What Dreams May Come ( Aşkın Gücü) var, en sevdiğim kitap ise Don Miguel Ruiz’in Dört Anlaşma kitabıdır.

Bu sene tatil rotası olarak nereleri seçim ettiniz?

Bodrum zaten vazgeçilmezim, orada evimiz olduğu için her yıl mutlaka Bodrum’da oluyorum. Bu sene de Bodrum, Göcek ve Fethiye ye gittim.

Türkiye’de ve Dünya’da gezmekten en keyif aldığınız yerler nereler?

İstanbul vazgeçilmezim. Ege bölgesi taraflarını da gezmeyi fazla ama çok seviyorum. Oralar bana fazla refah veriyor diğer taraftan Barcelona ve Paris’i çok seviyorum.

Gelecekte kendinizi nerelerde bakmak istersiniz?

Şu an benim için akışta elde etmek en iyisi gibi geliyor. Ama tabii ki düş ettiğim ne varsa sağlığım, mutluluğum ve huzurumla hepsini tek tek yerine getirmek isterim. En iyi yerlerde, başarılarla dolu bir kariyerde kendimi görmeyi fazla isterim.

Son olarak ileriye karşın planlarınız neler?

Dediğim gibi akışta olmayı tercih ediyorum, bu akışın içinde umarım çok güzel tecrübeler kazanırım. Gönlümden geçen şeyler var yan ancak; kendimi daha iyi açıklama edebildiğim, sohbet edip birebir iletişimde olacağım, eğlenceli bir program arzetmek, televizyon ya da dijitalde dizi veya sinemada oyunculuk namına da adım atıp neler yapabileceğimi bakmak ve deneyimlemek istiyorum. Hayat gerçekte mucizelerle doymuş umarım benim içinde daima mucize batmış geçer ve istediğim şeyleri bir bir yaşarım.

Kaynak: www.kadinvekadin.net
URL: https://www.kadinvekadin.net/saadet-ozsirkinti-kamera-kayit-dedigi-an-benim-icin-her-sey-degisiyor.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here