Ana Sayfa Magazin Şok! Dünya yıldızı Shakira’ya hapis yolu göründü!

Şok! Dünya yıldızı Shakira’ya hapis yolu göründü!

0
Şok! Dünya yıldızı Shakira’ya hapis yolu göründü!
Şok! Dünya yıldızı Shakira'ya hapis yolu göründü!

Sözcü Gazetesi’nin haberine kadar aidat kaçakçılığı iddialarıyla gündeme gelen Shakira hapse girme tehlikesiyle karşısında karşıya. İddiaya göre; ünlü şarkıcı 2012, 2013, 2014 yıllarında İspanya’da aidat ödemeyi bıraktı.

Shakira ise daha önce, o yıllarda Bahamalar’da yaşadığını ve İspanya’da ikamet etmediğini, sadece ülkeyi arada bir ziyaret ettiğini söylemişti. Ancak Euro Weekly’nin haberine kadar, hemen bir yargıç Shakira’nın yargılanması için yeterli delil olduğuna karar verdi.

Shakira’nın karara aleyhinde Barselona Mahkemesi’ne itirazda bulunmayı planladığı konuşuluyor.

Shakira daha önce İspanyol bir yargıç göre sorgulandıktan sonra günahsız olduğu konusunda ısrar etmişti. Barselona yakınlarındaki Esplugues de Llobregat’ta bir buçuk saat süren duruşmada, 2011 ve 2014 yılları arasında İspanya’da yaşadığı sırada ödenti ödemediği iddialarını reddetmişti.

Savunma ekibi, 2014 yılına kadar parasının çoğunu uluslararası turlarda kazandığını ve İspanya’da yılda altı aydan pozitif yaşamadığını ve böylece vergi kanunu gereğince ikamet etmediğini bahis etmişti.

Keza basına yapılan bir açıklamada Kolombiyalı şarkıcının günahsız olduğu ve aidat makamlarının iddia ettiği her şeyin ödendiği belirtilmişti. Açıklamada, “Shakira, 2011-2014 dönemi de dahil olmak üzere çalıştığı bütün ülkelerde aidat görevlerini tekrar tekrar yerine getirdi” denildi.

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/sok-dunya-yildizi-shakiraya-hapis-yolu-gorundu-haberi-536117

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here