Ana Sayfa Moda ve Güzellik The Beatles eserleri kıyamet günü kasasında saklanacak

The Beatles eserleri kıyamet günü kasasında saklanacak

0
The Beatles eserleri kıyamet günü kasasında saklanacak
The Beatles eserleri kıyamet günü kasasında saklanacak

Spitsbergen Adasında yer alan Kuzey Kutbu Dünyası Arşivi olarak adlandırılan data koruma tesisi, The Beatles şarkılarını saklamaya karar verdi. Nükleer ve doğal afetlere dayanıklı kasadan yararlanacak öteki sanatçılar aralarında Avustralya Aborjini müzisyenler yer alacak. Kasanın arkasındaki işyeri Elire Management Group; kasanın, nükleer patlamadan kaynaklanabilecek, elektronik parçalara daimi zarar verebilecek ve dijital dosyaları bozabilecek türden aşırı elektromanyetik darbelere dayanacak şekilde yapı edilmesini planlıyor.

Müziğin geleceği düşünülüyor

Elire, hangi şarkıların saklanacağını vermek için, Uluslararası Müzik Konseyi’yle işbirliği yaptı. İki kuruluş, dünyanın her yerinden en kıymetli ve sevilen müzikleri seçmeyi amaçlıyor. ICM başkanı, “Bu, geçmişin arşivlerine sahip olarak müziğin geleceğini güvence altına almakla ilgili” dedi.

Kamuoyuna, yapılacak seçimlerle hangi kayıtların kasada saklanacağını seçme fırsatı da verilecek. öte yandan şarkılar, telif hakkı sahibinin izni olmaksızın kasaya konulamıyor.

Kaynak: www.kadinvekadin.net
URL: https://www.kadinvekadin.net/the-beatles-eserleri-kiyamet-gunu-kasasinda-saklanacak.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here