Ana Sayfa Televizyon TRT yeni dizi için harika bir kadro kurdu!

TRT yeni dizi için harika bir kadro kurdu!

0
TRT yeni dizi için harika bir kadro kurdu!
TRT’den herkesin ruhuna işleyecek yeni dizi kararı!

TRT yeni dizi için harika bir kadro kurdu!

TelevizyonGazetesi.com / Detaylar – TRT’nin projeleri artık parmakla gösterilmeye başlandı. Geçen sezon başlayan TRT’nin dizi fırtınası hiç dinmeden devam ediyor. Sadece TRT1 için hazırlanan diziler yok, TRT’nin dijital kanalı için yapılan incelemeler da öne çıkmaya başladı.

TRTO olarak isimlendirilen yeni dijital platformda çok başarılı ve öbür yapımların olması hedefleniyor. Bu noktada da yüksek bütçeli projelerin hazırlanması kimseyi şaşırtmıyor. TRT’nin yeni platform için en önemli dizisi olarak Mevlana öne çıktı.

Çekimleri Konya’da başlayan dizinin kadrosunda böylece meşhur isimler var fakat, adeta göz kamaştırıyor. Timuçin Esen ve Ahmet Mümtaz Taylan’ın son anda diziden ayrılmaları endişe kaynağı oldu. Oysa dizinin ekibi yoluna belirlenmiş adımlarla devam ediyor.

TRT yeni dizi için harika bir kadro kurdu! 1

Konya’da kurulan platoda bir araya gelen oyuncu kadrosunda çok önemli isimler yer alıyor. Kadroda bulunan isimler şu şekilde:

Ahu Türkpençe , İlker Aksum, Ushan Çakır, Altan Gördüm, Kaan Yıldırım, Erdal Yıldız, Levent Can , Devir Özkan, Burç Kümbetlioğlu, Mert Turak, Yusuf Çim , Mert Karabulut, Semra Dinçer, Baki Davrak , Burak Can, Gizem Kültürlü, Muhammet Emre Kaya, Musa Evren, Betigül Ceylan, Can Nergis ve Haluk Piyes.

Görüldüğü üzere oldukça tecrübeli ve meşhur isimlerin yer aldığı Mevlana’nın kadrosu çok geniş. Dizi için Kale Film kadar uzun ve tedbirli bir ön çalışma yapıldı.

Şimdi ise çekim zamanı geldi ve takım Konya’da buluşarak sahneleri çekmeye başladı.

Can Ulkay Mevlana dizisinin yönetmeni oldu. İtalyan görünüm yönetmeninin de destek verdiği dizi, ünül şair ve bilgin Mevlana Celaeddin-i Rumi’nin hayatını anlatacak.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Kaynak: televizyongazetesi.com
URL: https://televizyongazetesi.com/1293390-2/1293390

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here