Ana Sayfa Televizyon TRT’nin yeni dijital kanalının ilk dizisi Mevlana olacak!

TRT’nin yeni dijital kanalının ilk dizisi Mevlana olacak!

0

TRT’nin yeni dijital kanalının ilk dizisi Mevlana olacak!

TelevizyonGazetesi.com / Ayrıntı – TRT, milletlerarası dijital kanalı TRT0’ı açmaya hazırlanıyor. Kanalın ilk dizisi, bütçesiyle ve oyuncularıyla uyarı çeken Mevlana dizisi olacak.

Mevlana dizisinin yönetmeni, bugüne değin Hale, Müslüm, Türk İşi Dondurma filmlerinde tayin bölge Can Ulkay olacak. Uzun süredir hazırlıkları devamlı dizide Mevlana’yı yenilenmek üzere başrolde Timuçin Esen’in yer alması bekleniyordu. Fakat meşhur oyuncunun dizide yer almayacağı sonra ortaya çıktı.

Şu belli başlı kadar netleşen oyuncular oldukça gösterişli isimler. İşte dizinin kadrosu: Ahu Türkpençe, İlker Aksum, Ushan Çakır, Altan Gördüm, Levent Can, Kaan Yıldırım, Devir Özkan, Burç Kümbetlioğlu, Mert Turak, Yusuf Çim , Erdal Yıldız, Mert Karabulut, Semra Dinçer, Ebedi Davrak , Burak Can, Gizem Aydınlatılmış, Muhammet Emre Kaya, Musa Evren, Betigül Ceylan ve Can Nergis Haluk Piyes.

TRT'nin yeni dijital kanalının ilk dizisi Mevlana olacak! 1

Fakat Mevlana’yı oynayacak ad hala muhakkak olmadı. Bu rol için çok meşhur isimlerle görüşüldüğü fakat herhangi bir anlaşma yapılamadığı belirtiliyor. Bu isimlerden biri Kenan İmirzaloğlu.

İddialara tarafından Mevlana dizisi için daha önce uzun zamandır ekranda olmayan fazla ünlü bir oyuncu ile görüşülmüştü. Bu oyuncu Kenan İmirzalıoğlu’ydu. Ancak uzlaşma Timuçin Esen’le sağlanmıştı. Şu Anda gözler tekrar Kenan İmirzalıoğlu’na döndü. Mevlana rolü için adı geçen bir ad de Halit Ergenç.

Kale Film göre çekilecek Mevlana dizisinin çekimleri Konya’da gerçekleştirilecek.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Kaynak: televizyongazetesi.com
URL: https://televizyongazetesi.com/trtnin-yeni-dijital-kanalinin-ilk-dizisi-mevlana-olacak/1292995

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here