Ana Sayfa Televizyon TRT’nin yeni dijital kanalının ilk dizisi Mevlana olacak!

TRT’nin yeni dijital kanalının ilk dizisi Mevlana olacak!

0
TRT’nin yeni dijital kanalının ilk dizisi Mevlana olacak!
TRT’nin yeni dijital kanalının ilk dizisi Mevlana olacak!

TRT’nin yeni dijital kanalının ilk dizisi Mevlana olacak!

TelevizyonGazetesi.com / Ayrıntısıyla Uğraşma – TRT, milletlerarası dijital kanalı TRT0’ı açmaya hazırlanıyor. Kanalın birincil dizisi, bütçesiyle ve oyuncularıyla dikkat çeken Mevlana dizisi olacak.

Mevlana dizisinin yönetmeni, bugüne kadar Ülkü, Müslüm, Türk İşi Dondurma filmlerinde atama bölge Can Ulkay olacak. Uzun süredir hazırlıkları sürekli dizide Mevlana’yı yeniden can vermek üzere başrolde Timuçin Esen’in yer alması bekleniyordu. Oysa meşhur oyuncunun dizide yer almayacağı sonra ortaya çıktı.

Şu esas kadar netleşen oyuncular epeyce gösterişli isimler. İşte dizinin kadrosu: Ahu Türkpençe, İlker Aksum, Ushan Çakır, Altan Gördüm, Levent Can, Kaan Şimşek, Ihtilal Özkan, Burç Kümbetlioğlu, Mert Turak, Yusuf Çim , Erdal Yıldız, Mert Karabulut, Semra Dinçer, Sonsuz Davrak , Burak Can, Gizem Okumuş, Muhammet Emre Kaya, Musa Evren, Betigül Ceylan ve Can Nergis Haluk Piyes.

TRT'nin yeni dijital kanalının ilk dizisi Mevlana olacak! 1

Ama Mevlana’yı oynayacak isim hala belirli olmadı. Bu rol için çok meşhur isimlerle görüşüldüğü ancak herhangi bir uzlaşma yapılamadığı belirtiliyor. Bu isimlerden biri Kenan İmirzaloğlu.

İddialara kadar Mevlana dizisi için daha önce uzun zamandır ekranda olmayan çok meşhur bir oyuncu ile görüşülmüştü. Bu oyuncu Kenan İmirzalıoğlu’ydu. Ama anlaşma Timuçin Esen’le sağlanmıştı. Şimdi gözler bitmiş Kenan İmirzalıoğlu’na döndü. Mevlana rolü için adı geçen bir isim de Halit Ergenç.

Kale Film göre çekilecek Mevlana dizisinin çekimleri Konya’da gerçekleştirilecek.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Kaynak: televizyongazetesi.com
URL: https://televizyongazetesi.com/trtnin-yeni-dijital-kanalinin-ilk-dizisi-mevlana-olacak/1292995

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here