Ana Sayfa Moda ve Güzellik TUGFO konserleri başlıyor

TUGFO konserleri başlıyor

0
TUGFO konserleri başlıyor
TUGFO konserleri başlıyor

Türkiye’den genç müzisyenleri herzamanki müzik severlerle buluşturan orkestranın kamp süreci Sabancı Üniversitesi’nde devam ediyor. Kamp süresince eğitim ve provalar, Şef Cem Mansur ile birlikte Amerikalı flüt sanatçısı ve eğitmen James Lyman ile Türkiye’nin başarılı keman ve viyola virtüözlerinden Atilla Aldemir kadar yürütülüyor.

Yurtdışı konserleri gerçekleşemeyecek

Pandemi nedeniyle bu sene yurtdışı konserleri planlamayan orkestra, Şef Cem Mansur yönetiminde 5 – 10 Ağustos aralarında İstanbul’da 3, Bursa ve Balıkesir’de (Ayvalık) birer konser elde etmek üzere toplam 5 konser verecek. Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası’nın repertuvarında bu yıl Rossini’nin ‘İpek Merdiven Uvertürü’ (La Scala di Seta), Ravel’in ‘Le Tombeau de Couperin – Pvane pour une İnfante Défunte’ ve Mendelssohn’in ‘İtalyan Senfonisi (no 4)’ eserleri yer alıyor.

Bu sene pandemi sebebiyle sadece 18 yaş üstü müzisyenlerin dahil olacağı orkestrada geçen yıl orkestraya seçilmeye yargı şampiyon genç müzisyenlere öncelik verildi. Her yıl 100’e yakın genç müzisyenin yer aldığı orkestraya bu sene pandemi önlemleri nedeniyle 44 genç müzisyen seçildi.

Kaynak: www.kadinvekadin.net
URL: https://www.kadinvekadin.net/tugfo-konserleri-basliyor.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here