Ana Sayfa Güncel Türkiye gazetesi yazarı: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uçağı abartıldığı gibi değil!

Türkiye gazetesi yazarı: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uçağı abartıldığı gibi değil!

0
Türkiye gazetesi yazarı: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uçağı abartıldığı gibi değil!
Türkiye gazetesi yazarı: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağı abartıldığı gibi değil!

Türkiye gazetesi yazarı Fatih Selek, Cumhurbaşkanlığı uçağına dair gözlemlerini aktardığı yazısında, “bir kere Cumhurbaşkanlığı uçağı fazla hoş… İhtişamı ülke namına güven ve gurur veriyor. İçinin tefrişatı abartılı değil” dedi.

Türkiye gazetesi yazarı Fatih Selek, ‘Cumhurbaşkanı uçağından notlar’ başlıklı yazısında başlangıçta dört yıl değin önce Cumhurbaşkanlığı uçağına binen gazetecileri kaleme aldığını hatırlattı.

Bahsini geçirdiği yazısında gezilere kimin, ne değin katıldığının listesini çıkardığını bildiren Selek, “Özellikle medyada çok alaka görmüş, köşe yazılarına araç gereç olmuş, listenin bol bol dedikodusu yapılmıştı. O listedekilerden kahir ekseriyetinin bugün esamesi okunmuyor. Kimileri en belirgin muhalifler arasında şimdiden yerini aldı bile” dedi.

Selek, şöyle devam etti:

“Bunu niçin mi anlatıyorum? Cumhurbaşkanı’nın iki jurnal tarihî Bosna Hersek ve Karadağ gezisine ben de gösteri edildim. Daha evvel A330-200 yolcularının kritiğini yazmış ve makam uçağına birincil kere binen bir gazeteci olarak gözlemlerimi aktarmasam olmazdı.

‘Abartıldığı gibi değil’

bir defa Cumhurbaşkanlığı uçağı çok hoş… İhtişamı ülke namına güven ve kibir veriyor. İçinin tefrişatı gösterişli değil. Uçak beş bölümden oluşuyor. İlk bölümde Cumhurbaşkanı ve maiyeti bulunuyor. İkinci bölümde gazetecilerle sohbet ettiği ay yıldızlı salon var. Bir sonraki kısımda üst seviye bürokratlar oturuyor. Onların ardında basın mensupları. Son kısımda da personel yer alıyor. 12 civarında kabin görevlisi misafirlerle ilgileniyor.

Hizmet güzel, ikram normalin bir tık üstünde… Kahvaltıda peynir, zeytin, bal, tereyağı, menemen, domates ve salatalık vardı mesela. Dönüşte de köfte.

‘Nasıl kurnazlık yaptım?’

Uçak havalanıp kemer uyarı ışıkları sönünce Cumhurbaşkanı, tura çıkarak davetlileri selamladı. Bizim sıraya geldiğinde birçoğunun aklından geçip yapamadığını yaptım ve telefonu çıkarıp günün hatırasına bir ‘selfie’ çektim. ‘Uyanık ya…’ diye takıldı.”

Kaynak: www.patronlardunyasi.com
URL: https://www.patronlardunyasi.com/haber/Turkiye-gazetesi-yazari-Cumhurbaskani-Erdogan-in-ucagi-abartildigi-gibi-degil/254486

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here