Ana Sayfa Güncel Ünlü Gül İnşaat’a 20 Milyonluk haciz şoku!

Ünlü Gül İnşaat’a 20 Milyonluk haciz şoku!

0
Ünlü Gül İnşaat’a 20 Milyonluk haciz şoku!
Ünlü Gül İnşaat'a 20 Milyonluk haciz şoku!

Beylikdüzü ve Büyükçekmece bölgesinde yaptığı prestijli projelerle adından laf ettiren Gül inşaat’a  mahkemeden 20 milyonluk icra gönderildi.

Toprak sahiplerinin kar ortağı olan altı kişinin açtığı icra davası geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. Bakırköy 7’nci İcra Dairesi, altı kişinin açtığı davayla ilgili Gül inşaat’a 16 milyon 363 bin lira icra gönderdi. Bu rakamın  avukat masrafları ve gecikme faiziyle birlikte 20 milyonu bulması bekleniyor.

Sabah’tan Şerif Can’ın haberine göre  Gül İnşaat ile Muscan İnşaat aralarında Beylikdüzü’de 800 daire, 28 dükkanın olacağı 11. Semt projesi için 2015 yılında protokol imzalandı.

Projenin tamamlanmak üzereyken toprak sahibi U.G., Gül İnşaat’ın 40 değin daireyi kendisinin haberi olmadan tanıdık olmayan uyruklu vatandaşlara sattığını ileri sürerek Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığı’na kabahat duyurusunda bulundu.

Toprak sahibi U.G. kabahat duyurusunun ardındaki 11.Semt projesinin önünde saldırıya uğradığını ileri sürerek inşaat yetkilileri hakkında kabahat duyurusunda bulundu.

HİSSEDARLARDAN İCRA DAVASI

Beylikdüzü ve Büyükçekmece’nin en prestijli projelerini yapan şirkete bu kere da 11. Semt projesinin arsa sahibinin hissedarları dava açtı. 

Mal Varlığı Nakşiler, Muharrem Nakşiler, Nuray Baykal, Nurgün Sülün, Aynur Nakışlar Bakırköy 7’nci İcra Dairesi’ne alacak davası açtı.

İcra Dairesi, arsa hissedarlarını haklı bularak Gül İnşaat’a 16 milyon 369 bin liralık icra gönderdi. Bu rakamın avukat masrafları ve faizlerle birlikte 20 milyona çıkması bekleniyor. Bakırköy 7’nci İcra Dairesi kararı şirketin hesaplarının olduğu tüm bankalara gönderdi.

40 KİŞİYE TAHLİYE DAVASI

ÖTE YANDAN Muscan İnşaat’ın kendilerinden habersiz Gül İnşaat’tan daire bölge 40 kişiye terhis davası açtı.

Davanın önümüzdeki günlerde sonuçlanması bekleniyor.

11. Mahalle projesi başta olmak üzere Vira İstanbul projesinde de buna benzer durumların yaşandığı biliniyordu.

Burada da çok sayıda daire sahibi ve taşeronlar Gül İnşaat’a dava açmışlardı. Mağdurlar geçtiğimiz günlerde adliye önünde eylem yapmışlardı

Kaynak: www.patronlardunyasi.com
URL: https://www.patronlardunyasi.com/haber/Unlu-Gul-Insaat-a-20-Milyonluk-haciz-soku/254488

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here