Ana Sayfa Güncel Yanan ormanlar! Otellerde son durum

Yanan ormanlar! Otellerde son durum

0
Yanan ormanlar! Otellerde son durum
Yanan ormanlar! Otellerde son durum

Bodrum ve Marmaris’te yangına yakın oteller önlem amaçlı terhis edildi. Turizmciler yangının denetim altına alındığını belirterek rezervasyon iptali ile karşılaşmadıklarını açıkladı.

Koronavirüs salgınından kaynaklı kısıtlamalar nedeniyle 1.5 yıldır zorda olan turizm sektörü, şimdi de ağırlıklı olarak turizm bölgelerinde eşzamanlı başlayan yangınların endişesini yaşıyor. Yangının yakınında kalan oteller önlem olarak misafirlerini teknelerle terhis ederken turizmciler panik yaratmadan krizi atlatmak için yoğun uğraş içinde. 

Antalya’nın Manavgat ilçesi, Mersin, Adana ve Muğla’nın tatilci akınına uğrayan ilçesi Marmaris’te ve Bodrum’da meydana çıkan yangınlar, hükümet üyelerinin yaptığı açıklamalara göre kontrol altına alındı. 

Bu bölgelerden biri olan Bodrum’a alt Güvercinlik’te yangın nedeniyle, yaklaşık 4 bin 500 turistin bulunduğu Titanic Deluxe Bodrum, Lujo, La Blanche otelleri terhis edildi. Titanic Hotels Yönetimi, şu açıklamayı yaptı:

“Otelimizde konaklamakta olan tüm misafirlerimiz, önlem amaçlı denizyoluyla tahliye edilmiştir. Yangın hidrat sistemi baştan sona yangının otele sıçraması engellenmiştir. Otelimizde herhangi bir zarar yok. Tehlike geçtiğine dair bildirimde bulunulduğunda misafirlerimiz otele her tarafta alınacaktır.”  

REZERVASYON İPTALİ YOK

Bodrum’da boşaltılan öteki bir otel de Lujo oldu. Satmak Pazarlama Direktörü Çağsal Kılıçkaya, “Otelimizde hiçbir somut zarar değil. Yetkililer oteldeki faaliyetlere devam edip etmeme kararını bize bıraktı. Misafirlerimizi baştan denizyoluyla otele aldık. Yangın sebebiyle 5-6 oda otelden ayrıldı” dedi.  

Martı Otel de Borsa’da Millet Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada Marmaris’te bulunan otelleri hakkında veri verdi. İçmeler bölgesinde yer alan Martı Resort’un boşaltılarak misafirlerin Martı La Perla otelinde ağırlandığı açıklanmış açıklamada, otelin 2 Ağustos Pazartesi günü hizmet vereceği vurgulandı. 

Hilton Dalaman Sarıgerme Resort Genel Müdürü Tunç Batum, yangın kaynaklı tatilcilerde bir endişe olmadığını belirterek “Rezervasyon iptali şu lahza değil, olacağını da zannetmiyorum. Bu kriz bir haftaya dek çözülecektir. Oteller Ege Bölgesi’nde yüzde 50-60 aralığında batmış. Antalya bölgesinde ise tamamı batmış” dedi.  

Kaynak: www.patronlardunyasi.com
URL: https://www.patronlardunyasi.com/haber/Yanan-ormanlar-Otellerde-son-durum/253496

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here